Facebook Google+ Twitter

XII Targi Boatshow rozpoczęte

W Poznaniu otwarto dziś targi żeglarskie. Już od trzech lat przyciągają one środowisko żeglarskie do stolicy wielkopolski.

Barka turystyczna / Fot. Paweł ZiembaW Poznaniu po raz trzeci rozpoczęły się właśnie XII Targi Żeglarstwa i Sportów Wodnych BoatShow. W zeszłym roku widać było, że niedawny kryzys dał się we znaki branży żeglarskiej. Tegoroczne targi rozrosły się o dodatkową halę do której wpuszczono deskarzy.

Jak co roku organizatorzy zapowiedzieli szereg nowości. Chyba największą był Libra 44 – morski jacht żaglowy, na targach prezentowana jest wersja luksusowa dla 4 osób plus skippera. Żaglówki Maxus 28, Mellody 30, Laguna 30, Mantra 7000, Hornet 29, motorówki Numo 500, Criss Craft, Britamarine, Suncamper 30, łodzie wiosłowe, nowości w sprzęcie do ratowania ludzi...

Targi Boatshow znane są z dużej ilości wydarzeń towarzyszących. Odbędzie się szereg szkoleń i konferencji. Będzie można nauczyć się węzłów, poznać nawigację czy techniki ratownictwa. Tegoroczne konferencje będą poruszać tematy turystyki wodnej na śródlądziu oraz zawodowych stopni żeglarskich.

Trening rollboardowy / Fot. Paweł ZiembaHalę numer 9 opanowały deski. W tym roku odbędzie się II edycja Zawodów RollBoardowych. Na hali zamontowano szereg potężnych wiatraków, z których wiatrem zmagać się będą deskorolki z żaglem. Zbudowana jest też rynna do skimboardu. W sobotę odbędą się zawody, za to w niedzielę każdy będzie mógł spróbować tych ciągle egzotycznych dyscyplin.

Targi te są jedną z ostatnich w roku okazji do spotkania się po sezonie i wspomnienia tegorocznych przygód. Targi odbywają się na terenie MTP w godzinach 10-18. Szczegółowy program na stronie Boatshow

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zenon Czarnecki
  • Zenon Czarnecki
  • 23.11.2010 11:53

hmm żenada na stronie targów zapowiadali 150 jachtów i łodzi a tymczasem na miejscu zliczyłem dokładnie 64 sztuki. Nie lubię jak ktoś ze mnie robi balona !!! Niestety odkąd ta impreza została przeniesiona do Poznania (z Łodzi) następuje jej powolna śmierć i nie ma co oszukiwać ludzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.