Facebook Google+ Twitter

XII Targi Książki w Krakowie

Krakowskie Targi Książki to impreza co roku przyciągająca tysiące gości. Tańsze książki i możliwość spotkania z autorem to główne przyczyny tak dużej popularności targów.

XII edycja imprezy przyciągającej miłośników książek potrwa cztery dni: od czwartku 23 października do niedzieli 26 października.

Czterodniowe święto książki…Tegoroczne krakowskie Targi Książki to już dwunasta edycja imprezy odbywającej się od 1996 roku. Jak zawsze, tak i tym razem Hala Targów przy ulicy Centralnej 41A wypełni się stoiskami wydawnictw i półkami pełnymi książek. Będą wykłady, seminaria, spotkania z autorami oraz przedstawicielami świata sztuki, kultury, polityki, mediów, a nawet Kościoła.

W zeszłym roku na Targach pojawili się m.in.: Jerzy Pilch, Olga Tokarczuk, Sławomir Mrożek, Michał Witkowski, Wojciech Cejrowski, Jonathan Carroll, Jerzy Stuhr, Katarzyna Grochola, Małgorzata Musierowicz oraz Grzegorz Miecugow i Tomasz Stanecki. A jak będzie w tym roku? Rafał Bryndal, Krzysztof Kąkolewski, Wojciech Kuczok, Tomasz Piątek, Stanisław Soyka, Joanna Szczepkowska, Teresa Torańska, Rafał Ziemkiewicz, Grażyna Wolszczak… To tylko niektóre nazwiska z listy 239 autorów, którzy będą podpisywać swoje książki.

- W tym roku w targach udział zapowiedziało 468 wydawców, ta liczba jest ogromna – mówi Paulina Pietrzykowska, asystent komisarza Targów. To największa liczba wystawców od początku organizowania targów.

…i nie tylkoW zeszłym roku liczba gości sięgnęła prawie 20 tysięcy. Skąd taka popularność? – Niektórzy przychodzili po kilka razy. Mieliśmy osoby, które były na targach codziennie – zdradza Paulina Pietrzykowska. – Chcieli zdobyć autografy autorów, zrobić sobie zdjęcie.

Ale nie tylko. Wielu odwiedzających przyciąga też, a może przede wszystkich, możliwość kupienia książek po niższych cenach. Podręczniki, przewodniki, słowniki, albumy, wydawnictwa naukowe czy powieści można nabyć nawet z kilkudziesięcioprocentowym rabatem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Rzetelnie, no i temat! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja tez aniu :) W tym roku szykuje sie na codzienne odwiedziny...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uwielbiam targi książki. Plus ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

plus;-)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.