Facebook Google+ Twitter

XIII Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy

Od 4 do 6 marca w Pałacu Kultury i Nauki odbywa się 13. Salon Edukacyjny Perspektywy. Można przyjść od godziny 9 do 16, aby zapoznać się z ofertą dużej ilości polskich i zagranicznych szkół. Salonowi towarzyszy wiele debat i wykładów.

"Dobre życie zaczyna
się w dobrej szkole"

Perspektywy 2010 / Fot. Piotr BarejkaStudy Abroad - studia za granicą

Jest to prezentacja zagranicznych szkół wyższych. Odwiedzający będą mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami zagranicznych uczelni oraz uzyskania informacji na temat warunków studiów za granicą. Lista wystawców znajduje się tutaj.

Prezentacje Liceów i Techników

Uczniowie kończący w tym roku gimnazjum, mogą zapoznać się z ofertą edukacyjną zdecydowanej większości warszawskich liceów. Stosika posiadają licea z każdej dzielnicy. Można porozmawiać z uczniami szkół, wziąć ulotki informujące o progach punktowych, planowanych klasach i wielu innych rzeczach. Lista szkół znajduje się tutaj.

Salon Szkół Wyższych

Maturzyści będą mieli okazję zobaczyć stoiska uczelni z całej Polski. Zapoznają się z ofertą kształcenia każdej szkoły. Jakie uczelnie przyjechały na tegoroczne Perspektywy, sprawdzisz tutaj.
Perspektywy 2010 / Fot. Piotr Barejka
Co, gdzie, kiedy?

Międzynarodowemu Salonowi Edukacyjnemu Perspektywy towarzyszy wiele debat i spotkań. Gimnazjaliści mogą przyjść na wykład "Egzamin gimnazjalny 2010 bez tajemnic", który poprowadzą eksperci OKE w Warszawie - Julia Grąziewicz, Sabina Pawłowska oraz Elżbieta Kręciejewska. Gimnazjaliści dowiedzą się, jakiego typu zadań mogą się spodziewać na egzaminie i na co należy zwrócić uwagę podczas rozwiązywania egzaminu. Każdej części (humanistycznej, przyrodniczej, język obcemu nowożytnemu) jest poświęcona oddzielna część wykładu.

Dla maturzystów "Ostatnie wskazówki przed maturą z matematyki" poprowadzi Maria Pacholak. Będzie można także przyjść na prezentację dotyczącą edukacji w USA, Australii, Danii, Niemczech i Francji. Pełny program można znaleźć tutaj.

Dziewczyny na politechniki, dziewczyny do ścisłych!

Zaraz po wejściu do PKiN zauważamy dziewczyny w kaskach budowlanych. Zachęcają one do przybycia na Ogólnopolski Dzień Otwarty Tylko dla Dziewczyn. Jak sama nazwa wskazuje - facetom wstęp wzbroniony. Odbędzie się on 22 kwietnia 2010. Więcej na stronie www.dziewczynynapolitechniki.pl.

Komitet Honorowy

W skład Komitetu Honorowego XIII Salonu Edukacyjnego Perspektywy wchodzi minister edukacji narodowej - Katarzyna Hall. Prezydent miasta stołecznego Warszawy - Hanna Gronkiewicz - Waltz oraz Jacek Kozłowski, prof. Katarzyna Chałasińska-Macukow i prof. Waldemar Tłokiński.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.