Facebook Google+ Twitter

XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Lednica 2009

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-05-17 09:17

Już za niespełna trzy tygodnie, 6 czerwca, w miejscu gdzie Polska przyjęła chrzest, kilkaset tysięcy młodzieży, nie tylko z Polski, wybierze po raz trzynasty Chrystusa.

 / Fot. lednica2000Tegoroczna "Lednica", organizowana już po raz trzynasty, nosi hasło "Rozpoznaj czas". Jak co roku głównym organizatorem Ogólnopolskiego Spotkania Młodzieży jest Duszpasterstwo Akademickie Dominikanów wraz z o. Janem Górą OP.

Tegoroczne Spotkanie Lednickie będzie szczególne i wyjątkowe. Zaproszenie zostało wysłane do całej młodzieży Europy, aby wraz z uczestnikami z Polski wspólnie wybrać Chrystusa w swoim ojczystym języku.

Tegoroczna Lednica będzie również miała wymiar franciszkański. 800 lat istnienia zakonu franciszkanów to ważna data i ważna obecność. Bracia świętego Franciszka przybędą liczniej, aby zaznaczyć swoją obecność w naszej historii.

Jak co roku, i tym razem, każdy uczestnik spotkania przy wejściu na pola lednickie otrzyma lednickie "gadżety" - jednym z nich jest Lednicka Liturgia Godzin, czyli brewiarz kapłański zawierający dwie podstawowe godziny brewiarzowe: Jutrznię i Nieszpory, aby dotrzeć do chrześcijańskich korzeni i uwielbić tego, który nas stworzył i ocalił.

Oficjalna strona tegorocznego spotkania:http://www.lednica2000.pl/2009/index.php

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

będę :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.