Facebook Google+ Twitter

XIII Powiatowe Igrzyska Osób Niepełnosprawnych Lędziny 2012

Po raz pierwszy w 1999 roku zorganizowane zostały lokalne zawody dla niepełnosprawnych dzieci, młodzieży, dorosłych.

Plakat / Fot. PlakatPo raz pierwszy w 1999 roku zorganizowane zostały lokalne zawody dla niepełnosprawnych dzieci, młodzieży, dorosłych. Był to ogromny sukces, który uświadomił, jak szeroką sferę obejmuje niepełnosprawność oraz wskazał, jak dostrzegać i odczytywać potrzeby ludzi obarczonych jej brzemieniem. Od tej pory igrzyska odbywają się corocznie, a areną po raz trzynasty jest stadion Miejskiego Klubu Sportowego „Lędziny”. Ich organizatorem jest Powiat Bieruńsko-Lędziński - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, w ścisłej współpracy z Caritas Archidiecezji Katowickiej – Ośrodkiem Błogosławiona Karolina w Lędzinach oraz lokalnymi stowarzyszeniami, skupiającymi osoby niepełnosprawne i członków ich rodzin.

Jak poinformował Marian Ryglewicz , naczelnik wydziału promocji starostwa powiatowego w Bieruniu, tegoroczna impreza odbędzie się we wtorek 5 czerwca br. Zgłosiło się 425 niepełnosprawnych z 26 stowarzyszeń, placówek, ośrodków pomocy z terenu powiatu i okolicznych miast oraz czeskiego Unicova. W jej przeprowadzeniu, jak zawsze, pomoże ponad setka wolontariuszy – uczniów powiatowych szkół ponadgimnazjalnych i grupa dorosłych – członków wspomnianych stowarzyszeń.

Uroczystemu otwarciu i zamknięciu igrzysk towarzyszy ceremoniał olimpijski, prezentacje drużyn, wystąpienia oficjeli itp. Przewidziano wiele kategorii sportowych, dostosowanych do rodzaju i stopnia dysfunkcji oraz wieku uczestników. Zawodnicy rywalizują o medale, puchary i inne nagrody.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Z OSTATNIEJ CHWILI:

XIII Powiatowe Igrzyska Osób Niepełnosprawnych, mające się odbyć we wtorek, 5 czerwca w Lędzinach, zostają przeniesione na środę, 13 czerwca 2012 roku.
Pozostałe ustalenia pozostają bez zmian.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.