Facebook Google+ Twitter

XIII Poznańskie Warsztaty Gospel

Jeżeli lubisz śpiewać i chcesz przeżyć spotkanie z muzyką Gospel pod kierunkiem fenomenalnego, czarnoskórego instruktora z USA, to bez względu na Twój wiek, zapraszamy na XIII Poznańskie Warsztaty Gospel zwieńczone Koncertem Finałowym.

Fundacja Pro Novis, organizator wydarzeń muzycznych Gospel, zaprasza wszystkich, bez względu na wiek, na XIII Poznańskie Warsztaty Gospel oraz niepowtarzalny Koncert Finałowy i Koncert Uwielbienia w wykonaniu Gospel Joy & Tyree Morris !

Warsztaty Gospel od 13 już lat organizowane są w całej Polsce przez Fundację Pro Novis. W jednym miejscu i o jednym czasie zbiera się nawet kilkaset osób, które chcą doświadczyć czegoś niezwykłego i miło spędzić czas. Podczas zajęć warsztatowicze uczą się piosenek gospel w układzie trzygłosowym (sopran, alt, tenor). Całemu wydarzeniu zawsze towarzyszą chwile refleksji związane z istotną dla chrześcijan treścią pieśni.

Gospel daje nadzieję na lepsze jutro, wnosi powiew świeżości do naszych serc, napełnia je radością i spełnieniem. Tak właśnie działa ta muzyka, a jej głównym przekazem jest radosna Dobra Nowina o śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa - Syna Bożego. Niektórzy nazywają warsztaty muzyczną ucztą, inni zaś pełnymi energii rekolekcjami. Rzeczywiście, jest to czas, w którym każdy znajdzie coś dla siebie! Z pewnością jest to moment zatrzymania się i oderwania od zwykłej, często monotonnej rzeczywistości. Kto nie spróbuje, ten nigdy się nie dowie....

Do uczestnictwa w warsztatach może zgłosić się każdy! Wiek nie gra żadnej roli. Byli już uczestnikami 70-latkowie oraz 5 letnie dzieci . Od wielu lat na warsztaty przychodzą całe rodziny! Nie jest istotne doświadczenie śpiewania w chórze, nie ma też żadnych przesłuchań. Z pewnością przydaje się minimalna znajomość języka angielskiego, jednak jej brak nie stanowi bariery, gdyż wszystkie teksty będą przetłumaczone w książeczkach warsztatowych na język polski.
W tym roku instruktorem warsztatów będzie Tyree Morris z USA, który wspólnie ze swoim zespołem Tyree Morris & Hearts of Worship występuję na festiwalach muzycznych, w kościołach i na konferencjach, często w obecności 70.000 widowni ! Elektryzujące współczesne dźwięki mieszają się z hip-hop, R&B, retro-funk, jazz i neo-soul, tworząc niezapomniany spektakl, angażujący publiczność, dający wolność i radość.
Spotkanie z muzyką Gospel dla DZIECI ! W niedzielę, 15 listopada, organizator zaprasza wszystkie dzieci do 13 roku życia, które niekoniecznie potrafią, ale lubią śpiewać, na Dziecięce Warsztaty Gospel. Istruktorką będzie Agnieszka Górska-Tomaszewska, znana wszystkim jako „Baca”. Od 15 lat jest dyrygentką chóru Gospel Joy z Poznania, który jako jedyny chór gospel z Polski był dwukrotnie w USA i tam „u źródła”, chórzyści uczyli się, jak śpiewać gospel. Gospel to wielka pasja Bacy i styl jej życia. Jeszcze w tym roku (w X) chór wyjeżdża koncertować do Kanady. Agnieszka znana jest jako wulkan energii, ciepła i uśmiechu, z niegasnącym entuzjazmem. Bez trudu porywa do śpiewu i tańca, w jej towarzystwie po prostu „nie można wysiedzieć”. Prowadzi 3 chóry Gospel w Poznaniu, Suchym Lesie, które są zróżnicowane wiekowo. Do tej pory była już instruktorką kilkudziesięciu warsztatów gospel w Polsce. Agnieszka brała udział w programie TVP2 „Bitwa na Głosy” jako chórmistrz w poznańskiej drużynie MEZA oraz drużynie LIBERA, gdzie każdy z zespołów zajął III miejsce.


UCZESTNIKOM WARSZTATÓW GWARANTUJEMY DARMOWE WEJŚCIE NA KONCERT UWIELBIENIA W WYKONANIU CHÓRU GOSPEL JOY I TYRRE MORRIS w sobotni wieczór (14 09 o godz. 19:30) ! DLA POZOSTAŁYCH UCZESTNIKÓW KONCERTU BILETY W CENIE 10 ZŁ.
.
Koncert Finałowy będzie zwieńczeniem warsztatów w dniu 15 listopada o godz. 18:00 w CENTRUM WYKŁADOWYM POLITECHNIKI POZNAŃSKIEJ przy ul. Piotrowo 2. W pierwszej kolejności wystąpią dzieci a po nich dorośli uczestnicy warsztatów. Podczas koncertu każdy uczestnik warsztatów stanie się członkiem wielkiego chóru Gospel. Jest to z pewnością niezapomniane wydarzenie. Uczestnicy zaprezentują poznane wcześniej utwory, towarzyszyć temu będzie wspaniała podniosła, zarazem radosna atmosfera. Bilety w cenie 15 zł. (dzieci do 13 r. życia- 5 zł. dzieci do 6-go r. ż. bezpłatnie) będą rozprowadzane w czasie trwania warsztatów lub bezpośrednio przed koncertem.
Zapisy oraz więcej informacji na: www.gospeljoy.pl

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: gospel


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.