Facebook Google+ Twitter

XIII Światowy Szczyt Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2013-10-21 11:36

W przeddzień otwarcia XIII Światowego Szczytu Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla w Warszawie w Centrum Prasowym PKiN odbyła się konferencja prasowa.

 / Fot. Ewa KrzysiakXIII Światowy Szczyt Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla odbywa się w stolicy w dniach 21 – 23 października pod hasłem „Solidarność dla pokoju – czas działać”.

Jak można było zaobserwować Szczyt Laureatów cieszy się wielkim zainteresowaniem mediów, zarówno krajowych jak i zagranicznych. Już wczoraj w Centrum Prasowym akredytowani dziennikarze wypełnili salę po brzegi. Na zewnątrz zaś czekały wozy tv gotowe do transmisji tego wydarzenia.  / Fot. Ewa Krzysiak

Spotkanie rozpoczął Piotr Gulczyński – Prezes Zarządu Instytutu Lecha Wałęsy i przypomniał ideę Szczytu Laureatów, a następnie przedstawił przybyłych gości specjalnych.

Jako pierwsza głos zabrała Hanna Gronkiewicz Waltz. Powiedziała ona, że wybór Warszawy jako miejsca XIII Światowego Szczytu Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla, to dla naszego miasta wielkie wyróżnienie. Przybędą tu przedstawiciele wielu państw i środowisk z różnych stron świata, będący ambasadorami spraw, o które walczyli.

 / Fot. Ewa Krzysiak Historyczne przemiany jakie zaszły w stolicy pod koniec ubiegłego wieku zaważyły na losach Polski, Europy i całego świata. Ruch Solidarności i obrady Okrągłego Stołu, które odbyły się w stolicy, zapoczątkowały pokojowe przemiany, które ostatecznie doprowadziły do odzyskania wolności przez Polskę, a później przez inne kraje środkowej i wschodniej Europy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Postać Piotra Gulczyńskiego człowieka, który pobił na sali sądowej dziennikarza nie przysparza splendoru pozostałym, a szczególnie Wałęsie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I tak bywa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale i tak ważniejsze są inne sprawy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak widać :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

O kurczę, widzę, że obracasz się w światowym towarzystwie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.