Facebook Google+ Twitter

XIII Targi Edukacyjne w katowickim Spodku

Po szaleństwach studniówkowej zabawy zostały już tylko zdjęcia. Teraz tegoroczni maturzyści powinni zastanowić się nad dalszą ścieżką zawodową. Pomocnym drogowskazem mogą okazać się XIII Ogólnopolskie Targi Edukacji w katowickim Spodku.

 / Fot. Paulina PaszkoJak co roku do Spodka przyjechali przedstawiciele uczelni wyższych (prywatnych i państwowych) z całej Polski. W hali zaprezentowały się nie tylko uczelnie z regionu, ale również z: Krakowa, Łodzi, Poznania, a nawet Akademia Morska ze Szczecina. W ostatnich latach na polskim rynku pracy dominuje przekonanie o tym, iż aby osiągnąć sukces należy ukończyć studia inżynierskie: zgodnie z tą opinią na 60 stanowisk aż 9 przypadało na politechniki: Śląską (5 stanowisk), Wrocławską, Krakowską im. Tadeusza Kościuszki, Częstochowską i Opolską.

Humaniści i osoby uzdolnione w innych dziedzinach nauki nie muszą czuć się pokrzywdzone, gdyż również o nich nie zapomniano. Swoje propozycje prezentowały: uniwersytety, uczelnie ekonomiczne, artystyczne oraz wszystkie uczelnie niepubliczne z regionu. Osoby pragnące
kontynuować swoją edukację w szkołach policealnych mogły zapoznać się z ofertami tych placówek.

Dodatkowo, aby zachęcić przyszłych studentów czy uczniów uczelnie przygotowały ciekawe prezentacje np. makijażu czy masażu, robotów czy sprzętu technicznego, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem wśród zwiedzających maturzystów. / Fot. Paulina Paszko

Targi potrwają od 8 do 10 marca w godz. od 9-16, w tym czasie również w punkcie konsultacyjnym na stanowisku „Gazety Wyborczej” można rozmawiać z doradcami zawodowymi Powiatowego Urzędu Pracy czy Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej, którzy pomogą wybrać właściwy zawód. Wstęp jest bezpłatny.

Maturzystka jednego z katowickich liceów entuzjastycznie wypowiada się o targach: - Dzięki takim targom mamy wszystkie uczelnie w zasięgu ręki, możemy się od razu dowiedzieć wielu rzeczy o rekrutacji, wziąć ulotki.

Organizowanie takich imprez jest niezwykle pomocne dla młodego człowieka, który ma możliwość poznania klimatu życia studenckiego bezpośrednio od samych studentów, w rozmowie ze starszymi kolegami maturzyści mogą uzyskać konkretne informacje dotyczące proponowanych przez uczelnie specjalności czy specjalizacji, działalności kół naukowych czy wymian międzynarodowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.