Facebook Google+ Twitter

XIV Festiwal Lato z Muzami 2010 w Nowogardzie - podsumowanie

Wielkie imprezy masowe, organizowane w mniejszych miastach Polski, nie powstają na zawołanie. Potrzeba wielu lat pracy i zaangażowania ludzi z tym związanych. Nowogard musiał czekać na sukces aż czternaście lat. Mało to, czy dużo?

Dla artystów malarzy, uczestników pleneru malarskiego podziękowania i "skromne" upominki. / Fot. Piotr Wierzbicki

XIV Festiwal "Lato z Muzami" 2010 w Nowogardzie


Festiwal ten powstał na bazie współpracy pomiędzy państwami: Serbią, Polską i Niemcami.
Dni festiwalowe trwały od dnia 10 lipca do 17 lipca 2010 roku. Patronat honorowy objął Konsul Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Gdańsku Joachim Bleicker.

Organizatorami festiwalu byli: Nowogardzki Dom Kultury i Urząd Miejski w Nowogardzie.

Patronat medialny: Telewizja Polska Szczecin, Radio Szczecin, Dziennik Pomorza Zachodniego "Kurier Szczeciński", Gazeta Lokalna "dziennik Nowogardzki", Biuletyn Informacyjny "Wiadomości Samorządowe", Tygodnik Regionalny "trybuna Ludu", Nowogardzki Portal Informacyjny - nowogardinfo.

Nie sposób było ogarnąć samemu całą imprezę festiwalową. Dlatego wskażę najważniejsze Reżyser Wojciech Wójcik, tegoroczny laureat festiwalu "Lato z Muzami" w kategorii film. Otrzymał Laur Cisowy za film pt. "Randka w ciemno". / Fot. Piotr Wierzbickiwydarzenia festiwalowe, pominięte w albumach galerii przedstawionych na "W24".

Honorowym Laurem Cisowym został wyróżniony reżyser Wojciech Marczewski. Myślę, że żaden z Polaków w tej kwestii nie ma żadnych wątpliwości. Jego dorobek twórczy jest fascynujący. W dniu inauguracji festiwalu odsłonięta została tablica pamiątkowa wyróżnionemu Honorowym Laurem Cisowym reżyserowi Wojciechowi Marczewskiemu. Odsłonięcia dokonali aktorka Krystyna Tkacz i ceniony autor wielu dramatów Krzysztof Bizio.

Kolejny punkt programu, to odsłonięcie pośmiertnej wystawy prac malarskich Jerzego Gumieli.
Pani Halina Pokorska - nowogardzka malarka oraz Pani Danuta Mieczkowska - wieloletnia przyjaciółka Jerzego Gumieli, przybliżyły festiwalowej publiczności postać znakomitego artysty.

Codziennie odbywały się koncerty znanych zespołów muzycznych, występy zespołów kabaretowych, performance i liczne projekcje bajek, filmów i filmowych nowości konkursowych.
Wymienię tutaj zespół ze Szczecina "CarPets", "Kabaret Szarpanina" ze Szczecina, Ras Luta z Kartuz, Serbski Ludowy Zespół Taneczny z Gornji Milanovac, zespół "Nefer" z Łodzi, zespół "Lombard" z Poznania, zespół "sPiątkuNaSobotę" ze Szczecina, zespół "TECHNOWOGARD" z którego to zespołu Mateusz Możdzonek(DJ Le Reve) zainicjował przyjazd do Nowogardu: DJ': Lcaise (Tanztone Records/Poznań), Pork (winylowi.pl/Hypno Rec/Czersk), Dave (winylowi.pl/Poznan).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Dlatego, że nie podłączyłbym do tego artykułu materiałów z albumu. A jak się wejdzie na film, to obok w zestawieniu są pozostałe i bardziej wartościowe. Drugą przyczyną było skorelowanie poszczególnych obrazów z autorami. Poczekałem aż zbiorę wszystkie materiały, przeanalizuję i na końcu sfinalizuję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotrze, dlaczego tak długo czekałeś z tym podsumowaniem?
Czy zastanawiałeś się nad dyskusyjnością imprezy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotrze artykuł wyśmienity, można naprawdę podziwiać tą imprezę i Nowogard. Dla miasta to wielka promocja taki Festiwal. Gratuluję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A co wychodzi, jak wszystko przelicza się na gotówkę?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Piotr Taczalski
  • Piotr Taczalski
  • 11.11.2010 17:31

No no? Ciekawe ile to kosztuje i co z tego ma moiasto - zwykli ludzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.