Facebook Google+ Twitter

XIV Międzynarodowy Plener Malarski "Oborniki Śląskie 2011"

Tradycyjnie i jak co roku w Bagnie koło Obornik Śląskich, odbywa się XIV międzynarodowy plener malarski z udziałem artystów ze wschodu i zachodu Europy.

Zabytkowy Pałac w Bagnie. / Fot. Isabella DegenPlener malarski trwa od poniedziałku 4 lipca do soboty 9 lipca. W sobotę o godzinie 17 odbędzie się uroczysty wernisaż i wystawa poplenerowa. Plener jest swego rodzaju warsztatami twórczymi, gdzie uczestnicy dzielą się swoimi doświadczeniami, a także trendami panującymi w różnych krajach w sztuce. Artyści przebywają w gościnie u Salwatorianów, we wsi Bagno, w gminie Oborniki Śląskie. Warty jest podkreślenia fakt, że dzięki życzliwości rektora ks. Jerzego Madery, artyści po raz kolejny korzystają z gościnności Salwatorianów i Wyższego Seminarium Duchownego.

W tym roku Bagno gości malarzy z całej Europy. Z dawnych kresów przyjechali malarze ze Lwowa, Tarnopola, Grodna, Kowna, oraz z krajów Europy zachodniej z Niemiec, Anglii i Czech.

Z najbliższych okolic Wrocławia przyjechali Janusz Łozowski, Łukasz Morawski, Maria Rowdo, Stanisław Przewłocki, Stefania Grzegorek, Paulina Kurzejewska.

Inne kraje reprezentują Ryszard Dalkiewicz, Mikołaj Pazizin, Włodzimierz Łobuń, Joanna Płachcińska, Kamila Ryparova, Izabella Degen.

Na terenie Seminarium artyści mogą znaleźć wspaniałą atmosferę i wiele inspiracji do pracy twórczej. Artyści utrwalają na płótnach okolice Obornik Śląskich, pejzaże i architekturę.
W sobotę 9 lipca odbędzie się wernisaż, gdzie po atrakcyjnych cenach można będzie nabyć obrazy. Dodatkową atrakcją będzie zwiedzanie zabytkowego pałacu w Bagnie, oraz możliwość skosztowania przez gości, zakonnych specjałów siostry Anieli Góreckiej.

Kuratorami XIV Międzynarodowego Pleneru Malarskiego Oborniki Śląskie 2011 są jak co roku Jerzy Tandecki i Zdzisław Skorek. Plener zorganizowali, Stowarzyszenie Wspólnota Polska, Fundacja kresowa Semper fidelis oraz Agencja Classic Art.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

zazdroszczę! Ostrze sobie apetyt na jakąs galerię!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem akurat na podróżniczym (duchowym) szlaku feministycznym dwu wspaniałych artystek lat 80 -tych VALII EXPORT i JUDY CHICAGO ( zacząłem czytanie Jej biograficznej książki "Poprzez Kwiaty" w wersji niem. ) W bibliotece wczoraj oglądałem zdjęcia sióstr zakonnych & Piety ( pozycja siedząca z rozstawionymi rękoma, poddańcza ) w interpretacji austyiackiej artystki Valii Export.

Po przeczytaniu tych pozycji właściwie mógłbym moje malarskie wykształcenie ( "męskie") na HAW - pomimo iż moich (męskich) profesorów od rysunku i malarstwa bardzo lubię, wyrzucić do kosza!!
Pozdrawiam serdecznie i życzę"Butterfly Goddesses and Other Specimes" w wydaniu Isabeli D. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja będę dopiero w Polsce za dwa tygodnie. Szkoda...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.07.2011 09:09

Fantastyczna impreza, piękne miejsce, ciekawi ludzie i ta atmosfera. Spędziłam tam wczoraj cudowny dzień:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

byłam i zachwyciłam się !!! cudowna atmosfera, możliwość pooglądania prac artystów ( włącznie z zakupem), zwiedzenia pałacu Salwatorianów, spróbowania potraw przygotowanych przez siostrę Anielę, poodychania świeżym powietrzem.
I oczywiście poznanie w realu dziennikarzy ....
Pozdrawiam i gratuluje pięknych prac

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.