Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28730 miejsce

XIX Finał Turnieju Poezji

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-06-16 09:17

Recital Marty Górnickiej rozpoczął wczoraj we Włocławku XIX Finał Turnieju Poezji Śpiewanej 55. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Marta Górnicka / Fot. Piotr KrólSilna. Z charakterem. Magiczna i zjawiskowa. Jednocześnie filigranowa, kobieca, skromna i dziewczęca. Marta Górnica, marka sama w sobie. Gwarancja fenomenalnej jakości i wdzięku interpretacji tang lat dwudziestych i trzydziestych minionego stulecia. Artystka posiadająca nieprzeciętne wykształcenie, jest wokalistką, aktorką, reżyserką.

Demon sceny i władca emocji publiczności. Jej recital to kolaż gry aktorskiej oraz popis umiejętności wokalnych. Artystka od chwili pojawienie się na scenie posiada totalną władzę. Nawet widzowie z najbardziej odległych rzędów są w stanie dostrzec jej niesamowite obycie ze sceną. Jednak tylko ci z pierwszych rzędów byli w stanie dostrzec łzy na twarzy artystki, która po latach występuje w swoim rodzinnym mieście, we Włocławku. To tutaj, osiemnaście lat temu, Marta Górnicka została laureatką I Finału Turnieju Poezji Śpiewanej. Wczorajszy koncert był sentymentalną podróżą po latach zdobywania doświadczeń poza granicami rodzinnego Włocławka.

Marta Górnicka / Fot. Piotr KrólTylko osoba o tak niespotykanej osobowości i temperamencie jest w stanie podołać interpretacji tak ognistej muzyki, jaką jest tango.
W jednym z wywiadów mówi:"Tango to gra spojrzeń, gestów. To teatr. Ale też zawsze tango to ucieczka. To coś, co nieustannie się wymyka. Co próbujemy opisać, ale nie znajdujemy słów."

To był niezapomniany koncert. Niezapomniana podróż do źródeł. Cieszę się, że tak, jak Marta Górnicka pochodzę z Włocławka.

Dyrektor WOEiPK we Włocławku Jan Jabłoński / Fot. Piotr Król Marta Górnicka / Fot. Piotr Król Marta Górnicka / Fot. Piotr Król

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.