Facebook Google+ Twitter

XIX Finał WOŚP już w najbliższy weekend!

Już 9 stycznia, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 19. Tym razem zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na zakup sprzętu dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.

 / Fot. materiały prasowe W241,5 tys. sztabów, 120 tys. wolontariuszy i 800 koncertów - tak wyglądać będzie XIX Finał WOŚP w liczbach. Orkiestra zagra zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami m.in. w Anglii, Kanadzie, a nawet na Polskiej Stacji Antarktycznej. Akcja Jurka Owsiaka na pewno znowu przyciągnie tłumy, już teraz Orkiestra zarobiła ponad 400 tys. złotych, a to przecież dopiero początek. Uzyskane pieniądze przeznaczone zostaną na zakup sprzętu dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Wszystko to ponad podziałami i zwyczajną konkurencją - transmisje telewizyjne oglądać będziemy mogli w TVP2 i TVN oraz wysłuchać w Antyradiu i w Programie Pierwszym Polskiego Radia.

Na konferencji prasowej, która odbyła się w Warszawie, Jurek Owsiak podkreślał, że akcja rozwija się wyłącznie dzięki wsparciu zwykłych ludzi. Kiedyś Polacy bardzo sceptycznie podchodzili do wolontariuszy Orkiestry, nie byli pewni, czy pieniądze przeznaczone zostaną na cel, który deklarowała. Ale tak było na początku! Teraz chyba każdy z nas wie, że WOŚP jest godna zaufania. Wystarczy tylko powiedzieć, że w szpitalach w Polsce aż 80 proc. sprzętu ratującego życie noworodków zostało zakupione dzięki niej. Owsiak powiedział, że jego akcja powinna fundować te pozostałe 20 proc., o resztę powinien zadbać rząd. Niestety skoro jest jak jest to "Grajmy do końca świata i o jeden dzień dłużej!".

XIX Finał WOŚP rozpocznie się 9 stycznia w Chorzowie i Zabrzu. Największe imprezy odbędą się jednak, jak zwykle w Warszawie. Przed Pałacem Kultury i Nauki odbędzie się V bieg "Policz się z cukrzycą". Akcja ma na celu zwrócenie uwagi producentów żywności na to, że na opakowaniach swoich produktów powinni umieszczać informacje niezbędne dla diabetyków. O godzinie 20 w tym samym miejscu, rozbłyśnie "Światełko do nieba". Przez cały dzień na pl. Defilad odbywać się będzie koncert, na którym zagrają m.in. Proletaryat, Closterkeller, Łzy i Jelonek.

Obecny na konferencji Zbigniew Hołdys zastrzegał, że artyści biorący udział w koncertach nie biorą za nie wynagrodzenia. Mimo to do zagrania w finale Orkiestry zgłosiło się ponad 1,3 tys. zespołów.konferencja WOŚP / Fot. Katarzyna Sątowicz

Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wspomóc można również poprzez kupno gadżetu w oficjalnym sklepie internetowym oraz licytując przedmioty (i nie tylko!) w serwisie allegro.pl. Kupić tam można tradycyjne już złote serduszko, ale również m.in. dzień w Parlamencie Europejskim z Jerzym Buzkiem, bilety VIP na mecz otwarcia Euro 2012, narty Justyny Kowalczyk, czy szachy podpisane przez Kasparova. Pamiętajmy jednak, że tylko gadżety kupione w sklepiku WOŚP oraz na ich aukcjach internetowych na pewno zasilą konto Orkiestry.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.