Facebook Google+ Twitter

XIX Forum Gospodarcze w Toruniu. O czym porozmawiają uczestnicy?

Współautorzy: Magdalena Wróbel

Już niedługo, 5 i 6 marca do Torunia zjadą politycy, ekonomiści, specjaliści od gospodarki. Zapowiada się ciekawa dyskusja na tematy bliskie współczesnej Polsce. Przez dwa dni będzie odbywało się Forum Gospodarcze.

 / Fot. Fot. John Campbell/wolna licencjaTematem wiodącym spotkań i dyskusji panelowych będzie odbudowa relacji Polska-Wschód. Poruszone zostaną tematy związane z Rosją jako strategicznym partnerem w gospodarce (z uwzględnieniem wzrostu pozycji i roli Rosji w Europie), Chinami jako państwem wielkich szans. Zostanie podsumowana współpraca między Polską (szczególnie woj. kujawsko-pomorskim) a Kazachstanem. Organizatorzy zaprosili do moderacji tego panelu byłego premiera Józefa Oleksego.

Jacek Janiszewski, były minister rolnictwa, jeden z założycieli stowarzyszenia "Integracja i Współpraca", organizator spotkania, zapytany o to, dlaczego będzie poruszany temat Kazachstanu, powiedział nam: "Dlatego, że jest to kraj w ostatnim czasie bardzo intensywnie rozwijający się gospodarczo, posiadający nadwyżki inwestycyjne i chcący wejść na rynki europejskie. Właśnie my Polacy, a z Polski właśnie nasz region, winien zrobić wszystko, aby nowy kapitał światowy zauważył ogromny potencjał, tkwiący w regionie kujawsko-pomorskim". / Fot. Stowarzyszenie Integracja i Wspołpraca

Kolejnym blokiem tematycznym będzie szeroko pojęta infrastruktura z uwzględnieniem autostrad, kolei, dróg lądowych oraz wodnych E-70 i E-40.

Również rolnictwo, przetwórstwo i handel znalazły się w tematyce spotkania. Główną tematyką tego panelu będzie szansa rozwoju branży poprzez eksport polskiej żywności. Omawiane będą również nowe technologie produkcji pasz oraz szeroka tematyka żywności ekologicznej. Nie ominięto również gęsiny - produktu regionalnego województwa. Moderator: dr Teresa Kucharska.

Bardzo ważne w gospodarce stały się finanse i bankowość w ponadgranicznej współpracy państw, narodów i firm. Przewodniczyć dyskusji będzie prof. dr hab. Robert Karaszewski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.