Facebook Google+ Twitter

XIX Łódzkie Spotkania Baletowe – "Jezioro" marzeń

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2007-05-24 08:14

To była pierwsza w Polsce prezentacja Korea National Ballet i wydarzenie artystyczne godne owacji, jakimi w Teatrze Wielkim zakończył się wtorkowy spektakl "Jeziora łabędziego" Czajkowskiego w choreografii Jurija Grigorowicza.

Spektakl "Jeziora łabędziego" Czajkowskiego w choreografii Jurija Grigorowicza. / Fot. Express IlustrowanyKlasyczny balet często określa się jako muzeum tańca, ale jeśli widziało się popis koreańskiego zespołu, trudno nie zmienić zdania. "Jezioro łabędzie" należy do tych dzieł, które każdy widział, więc z tym większym przekonaniem można stwierdzić, że sławna baśniowa opowieść w interpretacji artystów z Seulu to nadzwyczajna elegancja i prawdziwie łabędzia lekkość.

Zarówno popisy zespołowe, jak i partie solistów nagradzała burza braw. Joo-won Kim (Odetta/Odylia) i Hyun-woong Kim (Książę) urzekali elegancją i sprawnością. Robiły wrażenie efektowne skoki, wysokie podnoszenia, przepięknie kręcone piruety. Zachwycająca perfekcja, sprawność techniczna najwyższej próby! Zjawiskowy taniec, niezwykła płynność ruchów cechuje cały wspaniały zespół. Szczególną sympatię publiczności zdobył In-kyung Kim brawurowo tańczący Błazna.

To było "Jezioro" marzeń! niezapomniane przeżycie, wspaniały dowód na to, że klasyka jest wieczna, gdy ma wysoką klasę.
Renata Sas

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.