Facebook Google+ Twitter

XIX Ogólnopolski Festiwal Piosenki Harcerskiej Śpiewograniec w Tarnobrzegu

Współautorzy: Michał Bartyzel

W ten weekend Tarnobrzeg zamieni się w stolicę harcerskiej piosenki. Wszystko za sprawą 19. edycji festiwalu Piosenki Harcerskiej "Śpiewograniec"

Materiały Promocyjne OFPH Śpiewograniec. / Fot. Materiały Promocyjne OFPHOd piątku do niedzieli harcerze z całej Polski stawią czoła piosence turystycznej, harcerskiej, oraz poezji śpiewanej- tegoroczna edycja festiwalu przyciągnie 20 zespołów wokalno- instrumentalnych. Zespoły zarówno na profesjonalnym, jak i amatorskim poziomie pokażą swoje umiejętności na deskach Tarnobrzeskiego Domu Kultury, który corocznie udostępnia swój obiekt na potrzeby festiwalu. Tradycją w tarnobrzeskich progach jest również zapraszanie gwiazd wieczoru. Tegoroczną gwiazdą wieczoru będzie zespół "Cisza jak ta", który w swoim repertuarze prezentuję poezję śpiewaną, folk irlandzki oraz rocka. Trzy dni festiwalowe to chwile przyjaźni, integracji, a przede wszystkim wspólnego grania. Tegoroczna edycja festiwalu ma następujący program:

PiątekGaleria OFPH Śpiewograniec
Od godziny 15.30 do późnych godzin wieczornych rozpocznie się rejestracja, oraz kwaterowanie zespołów wokalnych na bazie noclegowej. Po krótkim odpoczynku oraz rozpakowaniu się zespoły będą miały za zadanie wybrać się do Tarnobrzeskiego Domu Kultury, w którym zaznajomią się ze sceną. Odbędą się próby mikrofonowe. Kolejnym punktem będzie świeczkowisko integracyjne, na którym brać harcerska zaprezentuje swoje zespoły. Po świeczkowisku odbędzie się losowanie kolejności w przesłuchaniach.

Sobota

Ten dzień jest "tym właściwym". Od godziny 9.00 rozpoczną się przesłuchania zespołów harcerskich. W godzinach południowych zespoły wybiorą się na obiad. Koncert galowy rozpocznie się o godzinie 19.00.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na koncert zespołu Cisza jak ta - Tarnobrzeski Dom Kultury przy ul. Słowackiego 2.

Dla wszystkich, którym nie uda się przybyć osobiście na wydarzenie zaplanowana jest transmisja na żywo w internecie. Więcej informacji na stronie festiwalu: Strona Festiwalu ŚpiewograniecRozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.