Facebook Google+ Twitter

XIX Światowe Forum Mediów Polonijnych Tarnów-Szczecin

Tylko miesiąc dzieli nas, od przybycia ze wszystkich zakątków świata do Tarnowa, dziennikarzy polonijnej prasy, radia, telewizji i internetu. Forum odbędzie się między 5, a 12 września 2011 r.

Logo Forum / Fot. Fot.Henryk CzechowskiW tym roku część tarnowska, odbywać będzie w przepięknym Modrzewiowym Dworku na terenie dzielnicy Mościce, obok Hotelu Cristal. Dwudniowa tarnowska część będzie się składać z konferencji i spotkania z władzami Tarnowa, samorządem, jak też zaproszonymi gośćmi. Druga część to atrakcje kulturalne, zwiedzanie miasta oraz regionu.

W pierwszym dniu odbędzie się konferencja z prezydentem Tarnowa. Następnie wycieczka „Szlakiem dziedzictwa kulturowego Tarnowa”. Wieczorem, jak co roku wystąpi dziennikarski, polonijny kabaret „deFEKT” ze swoim nowym programem.

W drugim dniu, przed oficjalnym otwarciem, wystąpi orkiestra dęta z Dobrzynia Wielkiego, która zaprezentuje utwory polskich zagranicznych autorów. Swoje umiejętności zaprezentują też mażoretki.

Po otwarciu Światowego Forum Mediów Polonijnych i Europejskiego Forum Kultury, odbędzie się konferencja pt. „Skrawki wspólnego nieba”. Kolejnym punktem programu jest wykład, a następnie dyskusja na temat „Kultura jako narzędzie promocji współpracy międzyregionalnej i transgranicznej”.

Od 7 września forum przeniesie się poza Tarnów i Małopolskę. W Szczecinie po spotkaniu z władzami regionu zachodniopomorskiego oraz Marszałkiem Senatu, na zamku Książąt Pomorskich, odbędzie się uroczyste nadanie nagrody „FIDELIS POLONIAE 2011”. Kolejna nagroda będzie wręczana przez Marszałka Senatu RP, za udział w konkursie o Polsce.

Następne dni, to kolejne miasta i miejscowości. Jedną z atrakcji będzie udział w ceremonii otwarcia „XXIV Barzkowickich Targów Rolnych AGROPOMERANIA 2011”. Następnie odbędzie się spotkanie z ministrem rolnictwa i rozwoju wsi.

Ciekawostki z XIX Światowego Forum Mediów Polonijnych Tarnów-Szczecin, będę sukcesywnie publikował.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

phi
  • phi
  • 12.09.2011 15:41

Jak już to z Dobrzenia Wielkiego....

Komentarz został ukrytyrozwiń

I znowu ze strony redakcyjnego poprawiacza zmiania sensu . Było ...Forum odbędzie się w dniach 05 – 12 września 2011... .Poprawiacz bez myślnie i bez sensu zmienił na ... Forum odbędzie się między 5, a 12 września 2011 r. Takie bzdety może robić tylko analfabeta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.