Facebook Google+ Twitter

XIX Turniej O Buzdygan Jego Magnificencji Rektora AWFiS w Gdańsku

Pod nieobecność reprezentantów gospodarzy w postaci Anny Rybickiej i Radosława Glonka w Turnieju triumfowali Martyna Synoradzka z klubu AZS-AWF Poznań i Leszek Rajski z klubu KSz Wrocławianie.

Pod nieobecność reprezentantów gospodarzy w postaci Anny Rybickiej i Radosława Glonka w Turnieju triumfowali Martyna Synoradzka z klubu AZS-AWF Poznań i Leszek Rajski z klubu KSz Wrocławianie. Na starcie pierwszych w tym sezonie zawodów Pucharu Polski stanęły najlepsze krajowe florecistki i floreciści oraz zawodnicy z Wielkiej Brytanii, Białorusi, Włoch, Chorwacji, Finlandii i Hiszpanii. Gdański turniej od lat jest zaliczany do cyklu Pucharu Europy w kategorii do 23 lat.
Swego rodzaju niespodzianką był wynik reprezentatnta Białorusi Serhei'a Byk'a, który stanął na najniższym stopniu podium z zawodnikiem AZS-AWF Warszawa Bartoszem Łukowskim. W potyczce finałowej w pierwszej fazie rywalizacji Piotr Janda uciekł Leszkowi Rajskiemu lecz wrocławianin dzięki swojemu dużemu doświadczeniu doprowadził do remisu, a następnie skutecznie budował przewagę by w końcu przypieczętować zwycięstwo. Na uwagę zasługuje ponadto walka pomiędzy Michałem Majewskim (AZS-AWF Warszawa ), a Pawłem Kawieckim (Sietom AZS AWFiS Gdańsk), która była bardzo zacięta i obfitowała w nieszablonowe akcje ze strony obu zawodników. Walkę tę oglądała duża grupa kibiców z obu miast.
W rozgrywce kobiet finałowa walka nieco się przedłużała, a to ze względu na problemy ze skurczami w lewej ręce zawodniczki z Poznania - Martyny Synoradzkiej. Nie przeszkodziło to jednak jej już od samego początku uzyskać spokojną przewagę i mimo ambitnej postawy gdańszczanki Magdaleny Knop to właśnie florecistka ze stolicy Wielkopolski wygrała cały turniej.
Buzdygany zwycięzcom wręczali Prorektor AWFiS – prof. Kazimierz Kochanowicz i Przew. Gdańskiej Rady Sportu prof. Wojciech Przybylski.
Wyniki:
Floret kobiet:
Ćwierćfinały: Martyna Synoradzka (AZS-AWF Poznań) – Marta Hausman (Budowlani Toruń) 15:9, Magdalena Knop – Maryna Jelińska (Budowlani Toruń) 15:9, Marta Łyczbińska - Natalia Gołębiowska 15:11, Hanna Łyczbińska (wszystkie Sietom) – Julia Walczyk (Zjednoczeni Pabianice) 15:9,
Półfinały: Synoradzka – H. Łyczbińska 11:10, Knop – M. Łyczbińska 15:8
Finał: Synoradzka - Knop 15:11
Floret mężczyzn:
Ćwierćfinały: Leszek Rajski (KSz Wrocławianie) – Paweł Kawiecki 15:9, Piotr Janda – Krystian Gryglewski (wszyscy Ssietom) 15:8, Bartosz Łukowski (AZS-AWF Warszawa) – Tomasz Ciepły (AZS-AWF Poznań) 15:9, Siarhei Byk (Białoruś) – Michał Janda (Sietom) 15:5
Półfinały: Rajski – Łukowski 15:6, P. Janda – Byk 15:11
Finał: Rajski - P. Janda 15:11

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.