Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4849 miejsce

XIX-wieczne krzesło miłości

Czym było krzesło miłości? Na czyje zamówienie wykonano ten niezwykły mebel?

 / Fot. screenOd 1820 roku legalnie, na podstawie odpowiedniego certyfikatu jakości, zaczęły działać domy publiczne w Paryżu. Najbardziej do gustu przypadł panom jeden z obiektów o nazwie Le Chabanais. Był najbardziej ekskluzywny, jego pokoje były bardzo różnorodne, każdy nawiązywał do innej epoki i nosił oryginalną nazwę np. Japonia, Rokoko.

Częstym bywalcem tego przybytku był Edward, książę Walii, który miał się później stać Edwardem VII, królem Zjednoczonego Królestwa. Przychodził tak często do tego domu publicznego, że przynależał mu nawet jeden z pokoi - Indyjski. Edward był człowiekiem dość korpulentnym, a jego ulubioną pozycją była zabawa z dwiema kobietami naraz.

Dlatego specjalnie dla niego projektant i rzeźbiarz Soubrier, stworzył krzesło, które umożliwiało mu zabawianie się w taki sposób jaki lubił. Krzesło miłości zostało stworzone w 1890. Wygląd, bogate zdobienia i użyte materiały - zdaniem ekspertów - sugerują, że projekt inspirowany był francuskim barokiem.

Kiedy w 1946 r. zamknięto wszystkie domy publiczne, informacje o krześle miłości też zniknęły. W 1996 zostało ono sprzedane prywatnemu nabywcy.

Źródło: www.gadu-gadu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Nie ma to jak wibrująca pralka to ci dopiero finezja doznań. Sprawdza się każdym wieku a jak kto chce to i przyozdobić można. :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajna ciekawostka zawsze miło poczytać kobiecy artykuł o kobietach bez tego feministycznego łopotu. Panie Wojciechu jesteśmy w podobnym wieku, więc mam pytanie czy te krzesło to nie jest zbyt ekwilibrystyczne? Ja bym wybrał Pompeje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Krzesło chyba fajne, ale jakoś w treści artykułu jego fotki nie widzę. Widać je tylko w zajawce, a potem jak wejdę w artykuł (lub próbuję powiększyć fotkę) to nie ma fotki tylko malutka ramka z napisem " /fot.screen"...Jakies dziwo, albo ktoś czuwa by człowiek grzesznych skojarzeń nie miał ;-)) może to tylko u mnie sie dzieje...

A gdzież owo krzesło jest wystawiane? Czy przetrwało, czy tylko na rycinie (starej fotce) przetrwało?
Byłbym rad za dodatkowe info.Temat mnie zaciekawił, bo swego czasu zwiedzałem antyczny burdel w Pompejach i tam za miejsce do igraszek musiały wystarczyć kamienne prycze , na których zapewne jakiś sienniki leżały. Zero finezji, sam zwierzęcy instynkt.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.