Facebook Google+ Twitter

XV krakowska wigilia dla potrzebujących w atmosferze przyjaźni

18 grudnia br. krakowski Rynek Główny zamienił się w największy europejski strój wigilijny. Już po raz 15 znany restaurator Jan Kościuszko, zorganizował krakowską wigilię dla osób bezdomnych i potrzebujących.

Przygotowania do tego wydarzenia rozpoczęły się już kilka tygodni wcześniej.
Pracownicy restauracji należących do Jana Kościuszki, w tym roku ulepili 220 tysięcy pierogów i ugotowali 7 tysięcy litrów czerwonego barszczu, zupy grzybowej oraz 5 ton kapusty z grzybami. Do akcji włączyło się ponad 70 wolontariuszy.

Około godz. 11.00 pod wieżą Ratuszową, rozpoczęto wydawanie posiłków. Już wtedy na miejscu zgromadziło się kilkaset potrzebujących, którzy przybyli z różnych zakątków Polski.

- Jestem tutaj 3. raz. Przyjechałem z Olkusza już o 8 rano. To jest dobra akcja, ludzie chcą pomagać. –mówił 62–letni Krzysztof.

Pani Ania, turystka z Kalisza jest sceptycznie nastawiona do tego typu akcji. - Stoję już tutaj chwilkę i przyglądam się, kto bierze to jedzenie. Jasne, że większość to potrzebujący, ale nie wszyscy. Część z tych ludzi to wyzyskiwacze. Korzystają z darmowego jadła. Dużo jest takich biednych, którzy nie przyjdą, bo im wstyd, a tacy cwani to na bezczelnego się wepchają.

W sąsiedztwie - kilka minut po godz. 12, Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, życzył mieszkańcom i turystom, aby święta upłynęły im w cichej i rodzinnej atmosferze. Zaznaczył, że to również czas solidarności i pomocy potrzebującym. Chwilę później Kardynał Stanisław Dziwisz, nawiązując do Krakowskiej Wigilii przypominał, że jesteśmy zjednoczeni przez Chrystusa, i w okresie Świąt Bożego Narodzenia, dzielimy się nie na tych co mają i tych co nie mają, lecz na niosących pomoc i potrzebujących.

Czytaj dalej --->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.