Facebook Google+ Twitter

XV Międzynarodowy Piknik Lotniczy Góraszka 2010

Na XV Piknik Lotniczy w Góraszce przybyło wiele osób. Czekały na nie liczne atrakcje: pokazy lotnicze i spadochronowe, pokazy akrobacji grupowej, wywiady ze znanymi lotnikami czy podróżnikami oraz konkursy.

Otwarcie Pikniku Lotniczego dla publiczności miało miejsce 12 czerwca, w sobotę, o godzinie 9. Na miejscu można było przyjrzeć się towarom rozłożonym na rozlicznych stoiskach. Kupcy oferowali kosmetyki, biżuterię, ubrania, książki, zabawki, a nawet broń (głównie taką, która służy do zabawy). Nie zabrakło stoisk reklamowych różnych firm. W bufetach można było zamówić gofry, lody, pizzę czy potrawy z grilla.

Dla najmłodszych otwarto Wesołe Miasteczko. Można było zrobić sobie zdjęcie z przechadzającym się leniwie Shrekiem czy z przebranymi w wojskowe stroje zwolennikami ASG z Warszawy i okolic, należącymi do grupy JS2305.

Wiele osób brało udział w organizowanych podczas Pikniku konkursach, w których nagrodą były skoki ze spadochronem. Wielbiciele motoryzacji mieli możliwość dokładnego obejrzenia zarówno starych i zabytkowych, jak również nowych aut, zaprezentowanych na wystawie należącej do jednego ze stoisk. Można było również zobaczyć prawdziwe czołgi i inne pojazdy wojskowe.

Loty widokowe można było oglądać w godzinach: 9.15-10.25, 14.30-15.30 oraz od godziny 18 aż do zmroku. Nie brakowało chętnych do odbywania owych lotniczych wycieczek.
Pokazy lotnicze rozpoczęły się o godzinie 10. Do 11.30 można było podziwiać samoloty historyczne, m.in. RWD-5R, akrobacje samolotowe, a także skoki spadochronowe. Fani lotnictwa obserwowali wszystkie pokazy, siedząc na przywiezionych ze sobą rozkładanych krzesełkach. Nierzadko były to całe rodziny, od najstarszych, po najmłodszych członków familii.

Uroczyste otwarcie XV Międzynarodowego Pikniku Lotniczego Góraszka 2010 nastąpiło o godzinie 12.00. Prowadzący przeczytali wówczas uroczyste przemówienia i serdecznie powitali załogi lotnicze.

Zwolennicy ASG z Warszawy i okolic, należący do grupy JS2305, pozują do zdjęć. / Fot. Fot. Rafał PółbratekPilot i kosmonauta Mirosław Hermaszewski podpisuje swoją książkę. / Fot. Fot. Rafał PółbratekStoiska niektórych wystawców na XV Międzynarodowym Pikniku Lotniczym w Góraszce. / Fot. Fot. Rafał Półbratek

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Przepraszam, nie zauważyłem :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja w fotografowaniu i edycji nie mam praktycznie żadnego doświadczenia, więc dziękuję za pochwałę... ;) Większość zdjęć zrobił mój kolega, ja tylko trzy, ale ciężko nam się robiło fotki w takim słońcu i w takim tłumie. Niestety mój aparat robi słabe zbliżenia, więc nie mogłam robić takich zdjęć jak Tomasz... A szkoda. Co do spadochroniarzy, to mam sporo zdjęć z nimi, ale do artykułu dodałam tylko jedno, bo i tak jest ich trochę za dużo... ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślałem, że będzie gożej .
Aparat chyba nienajgorszy, tylko że Mateusz Max Maksiak i Tomasz Hens mają większe doświadczenie w fotografowaniu i edycji .
Zdjęcie 10 nawet, nawet.
Ciekawe, że chłopaki nie pokaali spadachroniarzy !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajny artykuł. I dobrze, że zrobiłaś kilka fotek, pokazując to co działo się obok pokazów w locie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.