Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24245 miejsce

XV Polonijny Plener Malarski "Oborniki Śląskie 2012" - zakończony

Tradycyjnie i jak co roku, w Bagnie, koło Obornik Śląskich, odbywał się XV polonijny plener malarski z udziałem artystów ze wschodu i zachodu Europy. Impreza wrosła w tradycję regionu i przyciąga wielu miłośników i kolekcjonerów malarstwa.

Uroczysta prezentacja artystów. / Fot. Isabella DegenJubileuszowy, bo już XV Polonijny Plener Malarski, zakończył się 7 lipca w sobotę, w kulisach barokowego pałacu Kisslingów w Bagnie. Polonijny Plener Malarski „Oborniki Śląskie 2012", z udziałem artystów z Ukrainy, Litwy, Białorusi, USA, Niemiec, Czech i Polski jest już dobrze zakorzenioną imprezą regionu. Plener ma charakter twórczy i integracyjny, udział biorą malarze zamieszkali poza granicami kraju, a także artyści z Polski.

Polonię reprezentowali: Ryszard Dalkiewicz z Białorusi, z Ukrainy - lwowianie: Igor Kmetyk, Mieczysław Maławski i Włodzimierz Łobuń, z Litwy Rajmund Majewski, Maria Karenova z Czech, Isabella Degen z Niemiec, z Ameryki przybyła Ewa Groń. Z najbliższych okolic i z Wrocławia przyjechali: Janusz Łozowski, Maria Rowdo, Ludmiła Rubaszewska, Stanisław Przewłocki i Karolina Groń. Uczestnicy malowali przez pięć dni architekturę pałacu oraz okoliczne pejzaże. Cisza, piękno przyrody, nastrojowe wnętrza sprzyjały twórczej pracy. Wieczory przeznaczone były na spotkania integracyjne i wymianę doświadczeń.

Przed wernisażem. / Fot. Isabella DegenPałac barokowy w Bagnie, w podcieniach zespół kameralny Intermezzo. / Fot. Isabella DegenJeden z uczestników pleneru, wrocławski malarz Stanisław Przewłocki. / Fot. Isabella DegenPrace plenerowe artysty prof. Igora Kmetyka ze Lwowa. / Fot. Isabella DegenGłównym punktem imprezy był wernisaż wystawy poplenerowej, podczas której artyści prezentowali obrazy, a miłośnicy sztuki mogli nabyć ich prace. Imprezie towarzyszył koncert muzyki kameralnej wrocławskiego zespołu Intermezzo. Koncert ten ufundowało starostwo powiatu trzebnickiego. W nastrojowej atmosferze koneserzy sztuki mogli podziwiać obrazy plenerowe. W tych kilku dniach powstało kilkadziesiąt obrazów, akwareli i szkiców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Piękne i pożyteczne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Obfity ten plener malarski w różnorodne prace artystyczne! Szczególnie prace malarskie dzieci ze szkoły podstawowej im. Jana Brzechwy z Ossolineum tryskają cudownymi kolorami :)) Pozdrawiam serdecznie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.