Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10287 miejsce

XV Polonijny Plener Malarski w Bagnie koło Obornik Śląskich

Tradycyjnie, po raz piętnasty, od 2 do 7 lipca odbędzie się plener "Oborniki Śląskie 2012". Jak co roku, w malowniczej atmosferze barokowego Pałacu Kisslingów, gośćmi zgromadzenia wspólnoty Salwatorianów będą polonijni artyści.

Wernisaż poplenerowy na dziedzińcu pałacu w Bagnie. / Fot. Isabella DegenMiędzynarodowy, polonijny plener malarski wpisał się w tradycję ziemi obornickiej i odbędzie się już po raz piętnasty. Polonijne plenery malarskie mają charakter warsztatów twórczych, gdzie uczestnicy mogą podzielić się swoimi doświadczeniami. Plener jest okazją do rozmów o sztuce, o trendach panujących w malarstwie w różnych krajach w sztuce.

Na terenie seminarium artyści mogą znaleźć wspaniałą atmosferę i wiele inspiracji do pracy twórczej. Artyści utrwalą na płótnach okolice Obornik Śląskich, pejzaże i architekturę pałacu w Bagnie.

Warty jest podkreślenia fakt, że dzięki życzliwości rektora ks. Jerzego Madery, artyści po raz kolejny korzystają z gościnności zgromadzenia wspólnoty Salwatorianów i Wyższego Seminarium Duchownego w Bagnie.

Plener ma charakter polonijny, udział biorą artyści zamieszkali poza granicami kraju, a także z okolic Wrocławia. Polonię reprezentują Ryszard Dalkiewicz z Białorusi, Igor Kmetyk, Mieczysław Maławski i Włodzimierz Łobuń ze Lwowa, Rajmund Majewski z Litwy, Maria Karenova z Czech, Isabella Degen z Niemiec, z Ameryki z Huston przybyła Ewa Groń. Z najbliższych okolic Wrocławia przyjechali Janusz Łozowski, Maria Rowdo, Ludmiła Rubaszewska i Stanisław Przewłocki.

Plener w Bagnie k/Obornik Śl. / Fot. Isabella Degen W sobotę 7 lipca o godzinie 17 odbędzie się wernisaż, gdzie po atrakcyjnych, autorskich cenach można będzie nabyć obrazy. Dodatkową atrakcję stanowi możliwość zwiedzania zabytkowego pałacu w Bagnie w godzinach 16-17 przed wernisażem. Podczas wernisażu, jak zwykle, będzie dla gości poczęstunek specjałów siostry Anieli Góreckiej, autorki wielu książek kucharskich.

Kuratorami XV Międzynarodowego Polonijnego Pleneru Malarskiego Oborniki Śląskie 2012 są, jak co roku, Jerzy Tandecki i Zdzisław Skorek. Organizatorem pleneru jest Stowarzyszenie Wspólnota Polska.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

pewnie drogie te obrazu :)) ale są piękne :) pozdrawiam Izusiu :**

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z różnych stron i "słusznej miary" Krystyno.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że to jest wspaniałe doświadczenie nie tylko malarskie, ale i towarzyskie, spotkać Polaków z różnych stron świata. Pozdrawiam serdecznie uczestników:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wspaniale.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dużo słonecznej farby pod pędzlem Isabello :)) Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.