Facebook Google+ Twitter

XV Polsko-Niemiecka Nagroda Dziennikarska

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-12-08 16:19

Polsko-Niemiecka Nagroda Dziennikarska to jedna z najwyżej dotowanych nagród dziennikarskich zarówno w Polsce jak i w Niemczech. Wysokość nagrody w każdej kategorii wynosi 5 000 euro.

 / Fot. Niemiecka Nagroda DziennikarskaOrganizatorzy konkursu wyróżniają prace, które poszerzają wiedzę Polaków i Niemców o sobie nawzajem a przez to przyczyniają się do lepszego zrozumienia kraju sąsiada. Nadesłane prace powinny opisywać aktualne sprawy polityczne, gospodarcze, społeczne, informować o osiągnięciach nauki i kultury po drugiej stronie Odry, a także przybliżać życie codzienne sąsiada. Termin zgłaszania prac minie 15 stycznia 2012 r.

Idea
Polsko-Niemiecka Nagroda Dziennikarska przyznawana jest za najlepsze prace, które otwarcie i rzetelnie informują o kraju sąsiada i które zostały opublikowane, ukazały się drukiem, zostały wyemitowane bądź udostępnione w internecie w roku poprzedzającym przyznanie nagrody. Niezależne jury wybiera najlepsze spośród zgłoszonych prac.

Powołanie nowych niemieckich jurorów
W 2011 r. po raz ostatni pełnili funkcję jurorów-ekspertów niemieccy dziennikarze Geri Nasarski, Hubert Wohlan i Jürgen Vietig. Za ich długoletnią pracę i zaangażowanie, sprawowanie funkcji jurorów społecznie należy im się szczególne podziękowanie ze strony wszystkich partnerów konkursu. W nowej edycji obowiązki ustępujących jurorów przejęli: Helga Hirsch, b. publicystka „Die Zeit”, Bogna Koreng, szefowa studia MDR/Bautzen i Thomas Rautenberg, dziennikarz radia ARD.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.