Facebook Google+ Twitter

XVI Bytomska Masa Krytyczna

Tworzą nieformalny ruch społeczny. Trzeci piątek miesiąca to od dawna ustalony ich wspólny termin, wspólny dla wielu miast. Właściciele dwóch kółek napędzanych siłą mięśni, domagają się równego traktowania na drogach.

Rowerzyści przed startem. fot. Mariusz Wota / Fot. Mariusz Wota.Rowerzyści są obiektem agresji niejednego kierowcy, który zapewne niejednokrotnie musiał naciskać na hamulec z ich powodu. Choć mają takie same prawa do jazdy po ulicy, jak właściciele pojazdów napędzanych siłą koni mechanicznych, niejednokrotnie wybierają niezgodną z przepisami jazdę po chodnikach w obawie o swoje zdrowie i życie.

Dlatego organizują spotkania maksymalnie dużej liczby rowerzystów, polegające na przejeździe przez miasto i czasowe przejęcie jezdni w swoje "władanie", by zwrócić na siebie uwagę, skłonić do porozumień w sprawie, będących wciąż mniejszością, ścieżek rowerowych zwłaszcza w centrach miast. Również w Bytomiu organizowana jest Masa Krytyczna, by rowerzyści mogli zamanifestować swoją obecność. To wydarzenie miało miejsce 22 października na Rynku w Bytomiu o godzinie 18.00.

Nowe światełka w fontannie na Rynku. fot. Mariusz Wota / Fot. Mariusz WotaRowerzyści przed startem. fot. Mariusz Wota / Fot. Mariusz Wotaplik 6 lewa]Rowerzyści przed startem. fot. Mariusz Wota / Fot. Mariusz Wota
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.