Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19223 miejsce

XVI Dzień Papieski w PZSiPS w Legionowie

7 października 2016 obchodzono XVI w szczególny sposób XVI Dzień Papieski w Powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych. Nie było uroczystej akademii, nie było wierszy, przemówień, ale było interesująco i ciekawie.

 / Fot. Jerzy JastrzębskiW papieskich barwach
7 października 2016 obchodzono XVI w szczególny sposób XVI Dzień Papieski w Powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych. Nie było uroczystej akademii, nie było wierszy, przemówień, ale było interesująco i ciekawie. Społeczność szkolna w tym dniu postanowiła podkreślić jego charakter poprzez noszenie strojów w barwach papieskich. Uczniowie zdobywali informacje na ten temat na wielu przedmiotach. Odbyły się warsztaty związane z obchodami. Dzień Papieski jest obchodzony od 2001. Co roku niesie z sobą inne przesłanie. W tym roku tematem, myślą przewodnią jest hasło „Bądźcie  / Fot. Jerzy Jastrzębskiświadkami miłosierdzia”. Nie zabrakło informacji o genezie tego dnia, komu jest on dedykowany. 16 października 1978 kardynał Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przybrał imię Jan Paweł II. Ten dzień został w 2005 roku ustanowiony świętem ku Jego czci przez Sejm RP. Uczniowie dowiedzieli się, że w trakcie Dnia Papieskiego zbierane są pieniądze przez Fundację „ Dzieło Nowego Tysiąclecia” na stypendia dla utalentowanych młodych ludzi z niezamożnych i ubogich rodzin.

Być świadkiem miłosierdzia
- Wszystkie nasze działania są skoncentrowane na naukach Jana Pawła II- mówiła Danuta Zalewska nauczycielka religii-  / Fot. Jerzy JastrzębskiDzisiaj prezentowany temat dnia papieskiego „Bądźcie świadkami miłosierdzia „ łączy cały pontyfikat Naszego Rodaka, jego życie z byciem świadkiem Bożego miłosierdzia. Karol Wojtyła, a później Jan Paweł II był od dziecka przygotowywany do tej roli bycia świadkiem. Był on orędownikiem i najgorętszym zwolennikiem Bożej łaski spływającej na ludzkość. Jego śmierć i odejście były jej świadectwem. Nie poprzestał na tym nadal poprzez swoją kanonizację i świętość świadczy o dobroci przebaczającej Boga. Poprzez Jana Pawła II i świętych papieży, których było niemało w historii i my jesteśmy świadkami cudu miłości przebaczającej- podkreśliła.

Dzień pełen wrażeń  / Fot. Jerzy Jastrzębski
Obchody rozpoczęto zgodnie z planem dnia wyświetlaniem filmów dla poszczególnych grup wiekowych. Najmłodsi obejrzeli "Jan Paweł II – historia papieża Polaka”, gimnazjaliści film „ Karol, który został świętym”, a najstarsi uczniowie „Polak papieżem”. Każdy film został poprzedzony krótką informacją. Filmy te stały się kanwą późniejszych działań. Po obejrzeniu filmów rozmawiano o ich bohaterze, a uczestnicy zostali zaproszeni do konkursu plastycznego „Jan Paweł II”.
Po podsumowaniu wszystkich całodziennych działań wręczono laureatom konkursów nagrody. Mama jednego z uczniów Barbara Dylewska otoczona uczniami wyrecytowała wiersz o Janie Pawle II. Na zakończenie zaśpiewano ulubioną pieśń papieża Polaka „Barkę”. Dzień ten upłynął wszystkim uczestnikom pod znakiem wytężonej pracy. Przyniósł wszystkim wiele pożytku pod postacią nowej wiedzy, umiejętności i wielu pozytywnych wrażeń i wzruszeń. Opisane działania w Placówce są przygotowaniem i wprowadzeniem duchowym do uroczystości Dnia Papieskiego 9 października 2016 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.