Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32135 miejsce

XVI Festiwal Piosenki Pielgrzymkowej w Wąwolnicy

W dniach 22-23 sierpnia br. odbędzie się kolejny już, XVI Festiwal Piosenki Pielgrzymkowej w Wąwolnicy, tym razem dostępny również online w komputerach i telefonach komórkowych.

Błonia Wąwolnickie / Fot. ks.Mirosław ŁadniakOrganizowany pod auspicjami Kurii Metropolitalnej Lubelskiej festiwal, zgromadzi ponownie tysiące młodych ludzi, którzy przez cała noc dzieląc się radością. Będą wielbić Boga śpiewem i tańcem. Po ponad 15 latach swojej działalności, Festiwal Piosenki Pielgrzymkowej w Wąwolnicy gromadzi już nie tylko pielgrzymów, ale również młodzież z całej archidiecezji lubelskiej. Coraz częściej gośćmi festiwalu są grupy młodzieży spoza Lubelszczyzny i kraju, które szukają wartości opartych na Ewangelii, gdzie młodzieńcze ideały znajdują wymarzoną atmosferę do ich dalszego wzrostu i rozwoju. Festiwal już na stałe wpisał się w świadomość młodych ludzi jako czas podsumowania wakacji i radosnego ich zakończenia.

Śpiewający dyrektor festiwalu / Fot. ks. Mirosław ŁadniakNowością tegorocznej edycji festiwalu będzie bezpośrednia internetowa transmisja online realizowana przez Grupę iTTv, RendarISP oraz zaprawionego w mobilnych przekazach na żywo - Tomasza Zawadę, specjalistę od wyższych technologii i rzeczy niemożliwych lubelskiej pieszej pielgrzymki.

Gwiazdy w koloratkach / Fot. ks. Mirosław ŁadniakW opinii ks. Mirosława Ładniaka, dyrektora festiwalu w Wąwolnicy i przewodnika Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, siła tego festiwalu tkwi w ludziach, którzy złączeni doświadczeniem trudów wspólnego pielgrzymowania chcą jeszcze raz spotkać się i razem modlić, a także jeszcze raz posłuchać pielgrzymkowych rytmów. W konkursie festiwalowym wezmą udział zespoły, które często powstają tylko na potrzeby pielgrzymki. Nie zabraknie również gwiazdy wieczoru, którą tym razem będzie zespół New Life'M.

Gwiazdy świeckie / Fot. ks. Mirosław ŁadniakPo festiwalowym przeglądzie i koncercie gwiazdy wieczoru, wszyscy uczestnicy udadzą się na wspólną modlitwę do pobliskiego sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej, gdzie o 24.00 odbędzie się Pasterka. Uroczysta Msza św. w Kęble nie zakończy jeszcze tego wspaniałego spotkania - po powrocie na wąwolnickie błonia, odbędzie się koncert laureatów i otwarta scena, tak by wszyscy chętni mogli powspominać klimaty pielgrzymowania.

Więcej informacji oraz transmisja online z XVI Festiwalu Piosenki Pielgrzymkowej w Wąwolnicy dostępne będą na stronie http://www.pielgrzymka.lublin.pl oraz mobilnie przez wap.pielgrzymka.ittv.pl

Msza w Kęble / Fot. ks. Mirosław ŁadniakSchola Parafii Dobrego Pasterza w Lublinie / Fot. ks. Mirosław ŁadniakFestiwal Piosenki Pielgrzymkowej w Wąwolnicy / Fot. ks. Mirosław Ładniak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.