Facebook Google+ Twitter

XVI Międzynarodowy Konkurs Chopinowski: zagra czterech Polaków!

Dzisiaj przed godziną pierwszą w nocy, jury ogłosiło uczestników zakwalifikowanych do II etapu przesłuchań tegorocznego Konkursu Chopinowskiego. Mamy z czego być dumni – zagra aż czterech Polaków!

Konkurs Chopinowski http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/36/Chopin_Intl_Piano_Competition_2005.jpg / Fot. Jialiang GaoPierwszy z czterech zakwalifikowanych do II etapu przesłuchań XVI Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego Polak, Paweł Wakarecy, zagra już 11 października. Dwudziestotrzylatek zgodnie z zasadami konkursu, zagra m.in. mazurki i poloneza.

Jacek Kortus, laureat wyróżnienia na zeszłorocznym Konkursie, zagra dzień później. Pozostałych dwóch Polaków – niezwykle utalentowanego Marcina Koziaka oraz stypendystę St Marylebone Educational Foundation w Londynie Marka Brachę, będziemy mogli usłyszeć ostatniego dnia przesłuchań.

Pomnik Chopina w Łazienkach http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Chopin_denkmal_wwa.jpeg / Fot. Tomasz GoździewiczOprócz naszych rodaków, do konkursu zakwalifikowało się po sześciu Rosjan, Chińczyków i Japończyków. Wyniki zostaną ogłoszone w nocy przed kolejnym etapem, który rozpocznie się 14 października o 10.

Transmisje przesłuchań na żywo będą dostępne na oficjalnej stronie konkursu: konkurs.chopin.pl
oraz na stronach TVP Kultura, Polskiego Radia II, Narodowego Instytutu Audiowizualnego oraz na www.chopin2010.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

koksiu
 • koksiu
 • 27.11.2010 17:59

extra!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
admin MOCZAREK
 • admin MOCZAREK
 • 27.10.2010 17:23

TO NADAJE SIE NA PRACE DOMOWA

Komentarz został ukrytyrozwiń
anna.kowalska
 • anna.kowalska
 • 27.10.2010 15:00

super :))

Komentarz został ukrytyrozwiń
martyna mierzwicka
 • martyna mierzwicka
 • 24.10.2010 21:30

super

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ekstra muzyka, jak zawsze. :)
Ekstra konkurs.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Hanna Janiszewska
 • Hanna Janiszewska
 • 09.10.2010 09:49

Ja dopiero od roku mam " TVP Kultura ". 5 lat temu byłam oburzona, że mówi się o jakiejś misji TVP a Konkurs Chopinowski był potraktowany gorzej, niż denny serial "Moda na sukces". Poświęcano mu kwadrans na dobę. A przecież to wydarzenie muzyczna o światowej randze. Dziś też nie każdy ma kablówkę, satelitę czy internet. Nie tęsknię za komuną, ale w roku 65-tym w internacie mieliśmy tylko tzw kołchoźnik, a można było słuchać gry uczestników konkursu. Wstyd, Telewizjo Polska !!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Wioletto, ma Pani rację. Tylko, gdyby TVP pełniła przynależne jej funkcje, to dzisiaj tak jak dawniej, cała Polska żyłaby tym wydarzeniem. Jest niestety inaczej. Z jednego z najważniejszych konkursów pianistycznych na świecie robi się niszowe kulturalne wydarzenie. Festiwal Chopinowski otwierał drzwi, wszelkich światowych salonów i sal koncertowych. Dzisiaj. Hm. Jak się mylę, to z w poczuciu błędu głowę popiołem posypię i na klęczkach na Jasną Górę wejdę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wspaniały konkurs (choć poziom mocno nierówny) - można dzięki niemu pokochać Chopina (jeśli ktoś nie zrobił tego do tej pory;/. I świetnie, że nie tylko TVP KULTURA transmituje, ale i można obejrzeć via net (w niezłej jakości zresztą).

Do mnie jak na razie najbardziej przemawia gra pewnej Japonki (równie pięknej, co muzykalnej:)). Choć Polacy też na pewno dali niezły popis... 5 za przypomnienie o imprezie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
dziadek Jacek
 • dziadek Jacek
 • 08.10.2010 14:11

Jak ktos ubolewa na brakiem transmisji w TVP to ma dwie drogi:
1. nastawić TVP KUltura w telewizorze albo w Internecie, albo
2. znaleźć serwis internetowy www.konkurs.chopin.pl.
Oba kanały oferują po 8 godzin dziennie transmisji z konkursu: mozna posłuchać wszystkich.
W serwisie internetowym sa tez opublikowane nagrania CD z kolejnych dni w formacie MP3.

Komentarz został ukrytyrozwiń
wanda.szpetman
 • wanda.szpetman
 • 08.10.2010 14:03

bardzo cieszę się, że czterech Polaków weszło do II etapu obecnego Konkursu Chopinowskiego. Będę trzymała kciuki za wszystkich uczestników, a szczególnie za naszych uczestników, aby doszli jak najdalej. Moja Babcia była nauczycielką muzyki i akompaniatorką i zawsze Konkurs Chopinowski był świętem muzycznym. Babcia słuchała zawsze transmisji przesłuchań uczestników, komentarzy krytyków muzycznych na temat gry i wszystko dokładnie notowała. Po śmierci Babci notowanie przejęła moja Ciocia i chyba notowała wszystko do XV Konkursu w 2005 r. Bardzo cieszyła się, że znowu po wielu Konkursach wygrał Polak Blechacz. Ja słucham przesłuchań gry uczestników, a zwłaszcza Polaków, boleję nad tym, że w telewizji polskiej w ogóle ignoruje się ten konkurs, bo przecież nie wszystkich stać na opłacanie kablówki. Będę próbowała oglądać przesłuchań w II etapie na stronie konkursu. wanda.szpetman

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.