Facebook Google+ Twitter

XVI Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży

Nasz samorząd uczniowski - pod takim hasłem na przełomie maja i czerwca odbędzie się w polskim sejmie spotkanie młodych ludzi z całej Polski. Aby jednak wziąć w nim udział należy przeprowadzić szkolną debatę o roli samorządu uczniowskiego.

XVI Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży. Debata w Radomsku. / Fot. Tomasz MazurOrganizatorem XVI Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży jest Kancelaria Sejmu w porozumieniu z Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacją Projekt: Polska, Fundacją Nowe Media i Ministerstwem Edukacji Narodowej, a także z wojewódzkimi kuratoriami oświaty. W tegorocznej edycji należało zorganizować debatę na jeden z wybranych tematów:
- jakie działania szkolne i lokalne są warte zrealizowania przez samorząd uczniowski - nasze pomysły i dobre praktyki?
- jak zorganizować pracę samorządu, żeby włączyć w jego działania jak największą liczbę uczniów?
- jak przygotować i zorganizować wybory do władz samorządu uczniowskiego żeby były świętem demokracji w szkole?
- jakie wsparcie dyrekcji szkoły, nauczycieli i innych dorosłych jest potrzebne uczniom chcącym rozwijać samorządy w swoich szkołach?

Następnym krokiem jest sporządzenie sprawozdania z przeprowadzonej debaty, właściwe jej udokumentowanie, a także opisanie wybranego projektu, realizowanego w szkole przez samorząd uczniowski. Termin publikacji sprawozdań mija 7 maja. Ogłoszenie listy uczestników XVI Sesji SDiM nastąpi do 15 maja 2010 r.

W tym roku chęć wzięcia udziału zgłosili także uczniowie z Publicznego Gimnazjum nr 3 w Radomsku. W tym celu zorganizowana została szkolna debata, której tematem przewodnim uczyniono projekty młodzieżowe realizowane przez lub przy współpracy z samorządem uczniowskim. W dyskusji udział wzięli: Naczelnik Wydziału Edukacji i Wychowania (Urząd Miasta w Radomsku) Pan Zbigniew Solarik, Pani Grażyna Skupińska, nauczyciel historii w ZS-G nr 1 w Radomsku wspólnie z uczennicami, W-ce dyrektor ZS-G nr 7 w Radomsku Pani Aleksandra Gniłka, nauczyciele, uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 3 w Radomsku oraz członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego "Młodzież dla Europy".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.