Facebook Google+ Twitter

XVII Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Hosanna w Siedlcach

W dn. 3-5 września 2010 r. w Siedlcach trwa XVII edycja ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej. W siedleckim amfiteatrze odbywa się przegląd konkursowy uczestników i konkurs laureatów oraz występy specjalnie zaproszonych gości.

Plakat "Hosanna Festival" / Fot. Fot. Materiały promocyjne Hosanna Festival: http://www.hosannafestival.pl/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1W piątek, 3 września, w tzw. sali wielofunkcyjnej przy ul. Sokołowskiej (kościół pw. św. Józefa) o godzinie 19 odbyły się eliminacje do konkursu, na które zgłosiło się około 30 zespołów i solowych wykonawców z całej Polski.

Tegoroczne zgłoszenia napłynęły: z Siedlec, Warszawy, Gliwic, Nieledwi, Woli Rębkowskiej, Bojana, Jaworzna, Gdańska, Koszalina, Łukowa, Bydgoszczy, Lublina, Kodeńca, Rybczewic, Ryk, Kędzierzyna-Koźla, Biłgoraja, Radzynia Podlaskiego, Skarżyska-Kamiennej, Siemiatycz i Łosic.

Do dalszego etapu konkursu zakwalifikowało się kilkanaście podmiotów, które wystąpią w siedleckim amfiteatrze 4 września, w sobotę, o godzinie 17. Są to:

IMAS (Warszawa)
TIAKO (Kędzierzyn Koźle)
Schola z parafii pw. Wszystkich świętych w Gliwicach
Free For One (Łuków)
(F)lumen (Biłgoraj)
Antidotum (Bydgoszcz)
Kanaan (Biłgoraj)
Szymon Damięcki i Holy Guns (Bojano)
Natalia Glińska (Rybczewice)
Jezusa Armia (Gdańsk)
Marlena Paśnicka i Mariusz Kozicki (Wola Rębkowska)
Agnieszka Zarębska (Skarżysko-Kamienna)
Małgorzata Priebe (Siemiatycze)
Monika Brodzik (Siedlce)
Aleksandra Horbowicz (Siedlce)

Po występach wyżej wymienionych osób oraz zespołów muzycznych o godzinie 20 odbędzie się koncert katolickiego zespołu ewangelizacyjnego Testimonium.

W niedzielę, 5 września, o godzinie 18 odbędą się koncerty laureatów konkursu, których wytypowało jury. Zwycięzca, który zdobędzie Grand Prix, otrzyma również nagrodę w wysokości trzech tysięcy złotych. O godzinie 20 wystąpi gwiazda wieczoru - znany, składający się z 35 młodych instrumentalistów i wokalistów, zespół pop-gospelowy Trzecia Godzina Dnia.

XVII Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej „Hosanna Festival” w Siedlcach połączony jest z celebracją XX rocznicy reaktywacji Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Polsce, co nadaje temu wydarzeniu donioślejszy niż zwykle charakter, a dodatkowo stanowi okazję do spotkania w większym niż zwykle gronie dla KSM-owiczów z całej Diecezji Siedleckiej. To właśnie młodzież należąca do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży jest bowiem pomysłodawcą i głównym organizatorem siedleckiego Hosanna Festivalu. Do grona organizatorów należą również Miejski Ośrodek Kultury oraz Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach.

Patronat nad wydarzeniem objęli ks. bp. Zbigniew Kiernikowski, prezydent Siedlec Wojciech Kudelski, marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, a także - po raz pierwszy - główny kurator mazowiecki.


Wstęp na wszystkie koncerty odbywające się w siedleckim amfiteatrze jest wolny!


Źródła informacji:

http://www.hosannafestival.pl/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1

http://www.opoka.org.pl/biblioteka/P/PR/echo-34-2010-festiwal.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.