Facebook Google+ Twitter

XVII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu

Przekazywanie informacji i opowieść o zwykłych wzruszeniach za pomocą gestów takich przekazów niewerbalnych można się spodziewać od 10 do 18 czerwca w Warszawie.

Plakat / Fot. strona festiwaluPokazy mistrzów gestu i zaklętego słowa ujętego w formie niewerbalnej. Kolorowe dusze wysnute z czeluści niepamięci i spychane do krzesanicy wspomnień, galernicy wrażliwości i umiejętności obcowania z prawdą. Mistrzowie mirażu z apanażem wszelkich usiłowań, by stać się kimś więcej niż się jest tylko po to, by móc siebie wyrazić. Prosta definicja stawania się człowiekiem, przeżywającym liczne wzruszenia i uniesienia na poczet elementarnej duszy.

Opowieści patomimiczne czasem bawią innym razem wywołują pewnego rodzaju katharsis, zawsze jednak jest to dialog z wpatrzonym weń odbiorcą czekającym na więcej. Uwikłanie w przestrzeń gotową pomieścić tłumy dla lepszego zażegnywania się ze sztuką. Makiety słowne i foto koordynujące predyspozycje do spełniania subiektywistycznych aranżacji małego królestwa zwanego ludzkim imperium. Taka sfatygowana postać lustrzanego prototypu może współistnieć i przyznawać koncesje misterności i figlarności temu co niszowe i jak dotąd niebywałe na spektrumie babci nowych fatałaszków.

Na tegorocznym Festiwalu będzie można zobaczyć najnowszy spektakl legendarnego duetu Bodecker & Neander Company. Tym razem twórcy postarają się odkryć fenomen Miasta, zabiorą widzów w podróż po przestrzeni miejskiej: niejednolitej, tajemniczej, pełnej nieznanych zakamarków i nieodkrytych miejsc. Przedstawiony zostanie urok peryferii, ulic, dworców, peronów, a także pozornie zwykłych przechodniów, z których każdy niesie z sobą jakąś tajemnicę-czytamy na stronie festiwalu http://www.mime.pl/

Wieczór Współczesnej Pantomimy stanie się przestrzenią prezentacji krótkich etiud, obrazujących różnorodność sztuki, wykonywanej przez wybitnych aktorów z całej Europy.

W krainę absurdu udamy się z teatrami SinArt oraz A3, w których aktorzy umiejętnie i z dużym urokiem poszerzają granice wyobraźni. Powróci Wrocławski Teatr Pantomimy ze spektaklem „Szkoła Błaznów”.

Po raz pierwszy w historii naszego Festiwalu zaprezentuje się zespół z Portugalii, który zaprezentuje oryginalne, minimalistyczne, głębokie i piękne wizualnie podejście do pantomimicznej opowieści - zapowiada Bartłomiej Ostapczuk – dyrektor artystyczny Festiwalu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.