Facebook Google+ Twitter

XVII Targi Książki Historycznej rozpoczęte!

Do 30 XI potrwają jeszcze rozpoczęte dzisiaj Targi Książki Historycznej. To już XVII edycja imprezy przeznaczonej dla miłośników historii.

Logo organizatora targów- Porozumienia Wydawców Książki Historycznej. / Fot. .Organizatorem targów są Porozumienie Wydawców Książki Historycznej i Klub Dowództwa Garnizonu Warszawa. Impreza odbywa się w siedzibie KDG przy ul. Niepodległości 141 w Warszawie. Wstęp jest bezpłatny, targi można odwiedzać codziennie aż do niedzieli w godzinach 10- 18.

Głównym celem imprezy jest popularyzacja literatury historycznej. Na targach prezentują się wydawcy książek, periodyków i wydawnictw audiowizualnych.

XVII Targom Książki Historycznej towarzyszy szereg imprez. Są to między innymi projekcje filmów fabularnych i dokumentalnych, czy prezentacja systemów bitewnych i gier planszowych.

Jak co roku, pierwszego dnia imprezy wręczane są Nagrody KLIO. W kategorii autorskiej zwyciężył Przemysław Urbańczyk za książkę "Trudne początki Polski"( wyd. Uniwersytetu Wrocławskiego, Fundacja na Rzecz Nauki Polskiej). Za monografię naukową nagrodzono Piotra M. Majewskiego za książkę "Niemcy Sudeccy 1848-1948. Historia pewnego nacjonalizmu" (wyd. Uniwersytetu Warszawskiego). W kategorii edytorskiej zwyciężyło wydawnictwo DiG pozycją Ewy Łomnickiej- Żakowskiej "Grafika polska XVIII wieku". Przyznano również nagrody
Varsaviana, gdzie najlepszy okazał się Artur Nodolski z książką "Pani Chłodna" (wyd. BELLONA).

Sponsorem nagród KLIO jest Miasto Stołeczne Warszawa. Mecenasem imprezy została Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Szkoda, że to w Warszawie, a nie we Wrocławiu :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.