Facebook Google+ Twitter

XVII Tarnobrzeskie Dni Społeczne

Początkowo funkcjonowały one pod nazwą Chrześcijańskie Dni Kultury. Pierwsze odbyły się w roku 1996. Od roku 1997, za podpowiedzią ks. bp. Edwarda Frankowskiego, nadano im nazwę Katolickie Dni Społeczne.

 / Fot. R. TraczMszą św. o 17, sprawowaną w dniu obchodów 94. rocznicy Odzyskania Niepodległości zainaugurowane zostały XVII Tarnobrzeskie Dni Społeczne, nad organizacją których czuwało Katolickie Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu.

Pierwszym wydarzeniem tej katolickiej inicjatywy był patriotyczny występ w wykonaniu uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej im. bł. Jana Pawła II z Tarnobrzega.

Przybyłych do sali parafialnej przywitał proboszcz parafii – ks. Michał Józefczyk, który powiedział, że „obecność tutaj jest sprawdzianem naszej miłości do Ojczyzny”. Przed zaprezentowaniem się młodych artystów głos zabrała Joanna Szmuc, dyrektor szkoły, która krótko przybliżyła dążenia Polaków w celu odzyskania niepodległości. Kwintesencją wypowiedzi pani Dyrektor stały się słowa polskiego poety Bolesława Czerwieńskiego:
„Ojczyzno! Nie płacz swych dzieci, co giną!
Niechaj krew płynie i łzy niechaj płyną,
Niechaj się ziemi wstrząsają krawędzie,
Jest Bóg nad nami, więc i Polska będzie!”

 / Fot. R. TraczPo tym wystąpieniu dzieci zaprezentowały swój występ, podczas którego obecni w sali parafialnej widzowie mieli możliwość włączenia się w wykonywanie pieśni patriotycznych. Pomocne stały się śpiewniki, przygotowane przez artystów, które rozdawano przed rozpoczęciem przy wejściu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.