Facebook Google+ Twitter

XVIII Bieg Korfantego z Katowic do Siemianowic Śląskich

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2011-04-17 16:51

Kilkaset osób wzięło dziś udział w Biegu ulicznym im. Wojciecha Korfantego. Trasa łączy pomniki śląskiego polityka w Katowicach i Siemianowicach Śląskich.

 / Fot. Adam SkalskiBieg Korfantego ma swoją długą tradycję na Śląsku. Impreza o charakterze sportowo-rekreacyjnym organizowana jest rokrocznie od osiemnastu lat, zawsze w okolicy rocznicy urodzin swojego patrona. Maraton upamiętnia Wojciecha Korfantego, jednak według organizatorów głównym jego celem jest popularyzacja biegów masowych.

Trasa biegu liczy 8,5 km i łączy ze sobą pomniki Korfantego w Katowicach i Siemianowicach Śląskich. Start znajduje się na Placu Sejmu Śląskiego w Katowicach, meta natomiast na Alei Sportowców w Siemianowicach Śląskich.

 / Fot. Adam SkalskiWażnym akcentem jest symboliczne złożenie kwiatów i oddanie hołdu Wojciechowi Korfantemu przez władze obu miast.

Udział w imprezie mógł wziąć każdy, kto ukończył 16 rok życia. Chętni zapisywali się przez internet lub w biurze biegu, niedaleko miejsca startu. Uczestnicy przydzielani byli do odpowiednich kategorii wiekowych, osobna kategoria była przygotowana dla niepełnosprawnych.

W tegorocznej edycji biegu wystartowało kilkaset osób. Pierwsi na mecie otrzymali nagrody finansowe. Za miejsca na podium przewidziane było odpowiednio: 300, 200 i 100 zł. Dodatkowo pierwszych 500 zawodników otrzymało na mecie medale okolicznościowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.