Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8371 miejsce

XVIII Elbląskie Dni Muzyki Dawnej – koncert galowy

Niedzielny koncert galowy muzyki dawnej w dniu 30 czerwca 2013 r. zgromadził w Sali św. Ducha Biblioteki Elbląskiej wielu miłośników dźwięków epok minionych. Zaprezentowały się najlepsze zespoły z różnych zakątków Polski.

Magdalena Detmer jako konferansjerka koncertu galowego / Fot. Adrianna Adamek-Świechowska Osiemnasty „Koncert galowy” w ramach Elbląskich Dni Muzyki Dawnej odbył się w gotyckich murach Biblioteki Elbląskiej im. Cypriana Kamila Norwida. Czar muzyki średniowiecznej, renesansowej, barokowej i klasycznej przeniósł jak co roku słuchaczy w odległą przeszłość. Wskrzeszenia klimatu dawnych epok tego wieczoru dokonało sześć zespołów. Tradycyjnie każdy z nich zaprezentował program złożony z kilku utworów. W tym roku po raz pierwszy poprowadziła koncert Magdalena Detmer, która z wdziękiem zapowiadała kolejne części koncertu.

Zespoły Pomezania i Parmezan / Fot. Adrianna Adamek-Świechowska Pierwszy wystąpił zespół „Pomezania” z Malborka. Jego założycielem i kierownikiem jest Marcin Skotnicki, a towarzyszą mu: Paulina Wojciuk, Patrycja Philipp, Julia Sidor, Marysia Babirecka, Paulina Krzykowska, Klaudia Rucińska, Marcin Mroczkowski, Dawid Mroczkowski, Przemek Sidor, Patryk Salamucha. Grupa odniosła już pewne sukcesy, między innymi dwukrotnie zdobył brązową Harfę Eola.

Marcin Skotnicki jest opiekunem również innej grupy nazwanej „Parmezan”, która wystąpiła w składzie: Ewa Zespoły Pomezania i Parmezan / Fot. Adrianna Adamek-Świechowska Czapiewska, Karolina Gostkowska, Paulina Jastrzębska, Hania Kanachowicz, Alicja Łukaszewicz. Zespół działa od dwóch lat w Elblągu w Młodzieżowym Domu Kultury.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Fajnie, że są również ludzie, dzięki którym możemy się o takich wydarzeniach dowiedzieć:) Dziękuję, Adrianno:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajnie, że są jeszcze młodzi ludzie, którzy kultywują tradycje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

O tak, serce rośnie, patrząc na to zjawisko!

Komentarz został ukrytyrozwiń

To musiał być piękny koncert. Zadziwia mnie ta ilość unikalnych i wspaniałych instrumentów.
Elbląg to miasto, które tętni życiem, dba o kulturę ! Brawo ! Dzięki Tobie Adrianno wie o tym tak wiele osób w całym kraju. Wspaniała praca! Dziękuję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Znakomita relacja z ciekawego wydarzenia. Dowiedziałem się (ku memu miłemu zaskoczeniu), że jest wielu pasjonatów muzyki dawnej i to głównie wśród młodzieży. To bardzo optymistyczna wiadomość i wartościowa impreza !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.