Facebook Google+ Twitter

XVIII Festiwal Noc Bluesowa

30 maja zapraszam do Rawy Mazowieckiej na dziedziniec Zamku Książąt Mazowieckich, gdzie po raz 18. odbędzie się międzynarodowy festiwal bluesa. Niezwykle interesująco w tym roku zapowiadają się koncerty gwiazd bluesa oraz towarzysząca wydarzeniu parada motocykli.

Plakat promujący wydarzenie. / Fot. Robert WyderkaRawa Mazowiecka - po prostu dobry blues to hasło kojarzone z miastem już ładnych kilkanaście lat. Tutaj wszystko się zaczęło. Noc Bluesowa to najważniejsza plenerowa impreza bluesowa w Polsce centralnej. Na festiwalu grają wykonawcy bluesa z wielu krajów Europy i USA. Festiwal
rozszerza i utrwala kulturowe więzy z innymi narodami za pomocą bluesa - muzyki o uniwersalnej, granej niemal na całym świecie.

Jak będzie podczas tegorocznej edycji? O godzinie 19 czeka nas pierwsza bluesowa atrakcja - International Blues Motor Parade. Ulicami Rawy Mazowieckiej przejedzie, kierując się na dziedziniec zamkowy, grupa zaprzyjaźnionych motocyklistów z Węgier, Czech i Polski.

Na terenie zamku rozpoczną się koncerty gwiazd bluesa. Wystąpią m.in. Mothers Follow Chairs z Czech, The Boll Weevil Folk Blues Gang z Węgier, polska grupa Holy Water oraz Leszek Cichoński & V.B.B. (Polska/Węgry/Czechy/Słowacja). O godz. 23.30 zobaczymy Memo Gonzaleza & Bluescasters.

Wstęp na wszystkie koncerty wolny!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.