Facebook Google+ Twitter

XVIII Krakowskie Spotkania z Muzyką Cerkiewną

Podczas spotkań prezentowane są najlepsze zespoły chóralne wykonujące muzykę sakralną prawosławia. Wykonawcy to laureaci światowych festiwali, koncertujący w Europie i na całym świecie.

 / Fot. mat. organizatoraKrakowskie Spotkania z Muzyką Cerkiewną to jedyna, unikalna możliwość zetknięcia się z muzyką prawosławia w Krakowie. Festiwal organizowany jest już od osiemnastu lat. W tym czasie wystąpiło ponad pięćdziesiąt zespołów reprezentujących różne style wykonania, programy i repertuar. Dom Kultury „Podgórze” miał zaszczyt zaprezentować krakowskiej publiczności zarówno zespoły o światowej renomie i sławie, jak również małe chóry parafialne, zachwycające publiczność autentyzmem wykonań.

Podczas tegorocznych XVIII Krakowskich Spotkań z Muzyką Cerkiewną będziemy gościć: Oktet Lwowskiego Seminarium Duchownego p.w. Świętego Ducha „TEOFOROS ze Lwowa, Młodzieżowy Chór im. ks. Mychajły Werbyckiego z Przemyśla, Kameralny Chór „Tawriczeskij Błagowiest” Symferopol (Ukraina), Chór Radia i Telewizji Mołdawii Capella „Moldova” Kiszyniów (Mołdowa).

więcej na Krakowskie Spotkania z Muzyką Cerkiewną

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.