XVIII Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Bałtyk – Karkonosze Tour" dotarł do Zbąszynia

XVIII Międzynarodowy Wyścig Kolarski rozgrywa się w ośmiu etapach, na trasie 984 kilometrów, z 35 lotnymi premiami i 2 premiami górskimi. Zwycięzcą V etapu z metą w Zbąszyniu został Serhiy Lagkuti z Ukrainy. Organizatorem wyścigu jest Towarzystwo Kolarskie "Karkonosze Tour" w Jeleniej Górze.

Bałtyk – Karkonosze Tour - XVIII Międzynarodowy Wyścig Kolarski. Zbąszyń - meta. / Fot. Dorota Michalczak4 czerwca 2010 odbył się V etap wyścigu, 46 kolarzy pokonało trasę 118 kilometrów z Grodziska Wielkopolskiego do Zbąszynia przez Rakoniewice, Wolsztyn, Chobienice. Na terenie gminy Zbąszyń zawodnicy dwukrotnie wykonali pętlę, malowniczym terenem wokół jeziora Błędno. W wyścigu uczestniczyli zawodnicy z Polski, Niemiec, Ukrainy, Białorusi.

Zdobywcy I i II miejsca. / Fot. Dorota MichalczakSędzią wyścigu był Andrzej Godlewski, relacjonował spiker Włodzimierz Rezner.

Niepokonanym zawodnikiem okazał się Serhiy Lagkuti z Ukrainy oraz Swen Forberger z Niemiec. Obaj panowie nieomal jednocześnie przekroczyli metę, mając ponad 12 minut przewagi nad peletonem. Pierwszą lotną premię w Rakoniewicach wygrał Voladymir Duma z Ukrainy,
następne w Wolsztynie, Chobienicach oraz dwie premie w Zbąszyniu wygrał niezmordowany zawodnik Serhiy Lagkuti, także z Ukrainy. On też został zwycięzcą V etapu w Zbąszyniu.Bałtyk – Karkonosze Tour - XVIII Międzynarodowy Wyścig Kolarski. Zbąszyń - meta. / Fot. Dorota Michalczak

II miejsce zajął Swen Forbergera z Niemiec. Najlepszym polskim zawodnikiem został Mateusz Mróz, który przekroczył linię mety jako trzeci.

Miejsce IV, zajął Michael Gannopolskij (Niemcy), miejsce V Adam Wadecki (Polska), miejsce VI Dariusz Baranowski (Polska).

Najlepszym sprinterem okazał się Artur Detko; jest on też liderem po 5 etapach.

VI etapu ruszy w sobotę z Wróciszowa i prowadzić będzie do Szprotawy.