Facebook Google+ Twitter

XVIII Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży

Sejm Dzieci i Młodzieży w tym roku osiągnie pełnoletniość. Już po raz 18. gimnazjaliści i licealiści z całej Polski, pierwszego czerwca, zasiądą w poselskich ławach. Być może w ich gronie będą także reprezentantki Publicznego Gimnazjum nr 3 w Radomsku.

Aby zająć miejsce Jarosława Kaczyńskiego, Janusza Palikota czy Leszka Millera, należy najpierw zorganizować szkolną debatę o tematyce samorządności i demokracji w szkole. Następnie relacje zostaną ocenione przez organizatorów, czyli Centrum Edukacji Obywatelskiej we współpracy z Kancelarią Sejmu. Partnerami projektu są także: Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ośrodek Rozwoju Edukacji.

 / Fot. Archiwum SKE Młodzież dla EuropyO celowości organizowania takich spotkań w szkołach mówi Michał Tragarz, koordynator dwóch poprzednich sesji z ramienia CEO - Posłowie sesji sprzed dwóch lat, gdzie także warunkiem było przeprowadzenie debaty, mówili później, że ich dyskusje faktycznie pobudzały społeczność szkolną do przeprowadzania zmian w ich placówkach. Chcemy, aby szkoły się zmieniały i aby działo się to z woli i chęci uczniów, dlatego w tym roku także zdecydowaliśmy się na debatę jako formę wyboru uczestników.

W debacie zorganizowanej w Publicznym Gimnazjum nr 3 w Radomsku udział wzięli przedstawiciele uczniów, nauczycieli, w tym także opiekunki SU, szkolna pedagog, dyrektor szkoły, członkowie SKE Młodzież dla Europy a także reprezentantki II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, posłanki XVI Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży - Michalina Majstrowicz i Justyna Krawczyk.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.