Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15270 miejsce

XX Festiwal Piosenki Poetyckiej "Kwiaty na kamieniach" w Bytomiu

Po raz dwudziesty w Bytomiu odbędzie się przegląd solistów i zespołów wykonujących piosenkę artystyczną. Festiwal Piosenki Poetyckiej "Kwiaty na kamieniach", który odbywa się od 1992 roku ma charakter konkursu.

Andrzej Sikorowski w Białym Borku w Biskupicach / Fot. Michał Derela (Pibwl)/GNU Licencji Wolnej Dokumentacji, w wersji 1.2 lub nowszejFestiwal Piosenki Poetyckiej "Kwiaty na kamieniach" jest przeglądem solistów i zespołów wykonujących piosenkę poetycka, aktorska, poezję śpiewaną, jak również piosenkę autorską. Podobnie jak w latach ubiegłych, organizatorzy spodziewają się udziału około dwudziestu wykonawców, przeważnie z aglomeracji śląskiej. Niemniej jednak pojawia się spora grupa solistów i zespołów spoza Śląska, co sprawia, że Festiwal ma charakter ogólnokrajowy.

Pomysłodawcą Festiwalu jest Wiesław Ciecieręga, pieśniarz. Do chwili obecnej przez "bytomskie kwiaty" przewinęło się ponad trzystu wykonawców, z których wielu to dzisiaj uznani artyści.

Tegoroczny jubileuszowy XX Festiwal Piosenki Poetyckiej "Kwiaty na kamieniach" będzie okazją m.in. do wydania płyty CD pod pod charakterystycznym tytułem "20 Kwiatów". Na płycie znajdą się tacy wykonawcy, jak Mirosława Żak, Włodzimierz Mazoń, Agata Ślazyk, Marek Miś, Jacek Kadis Martyna Ciecieręga czy Wiesław Ciecieręga.
Dla najlepszych solistów i zespołów organizatorzy Festiwalu przewidzieli nagrody rzeczowe i pieniężne.

W gronie jurorów, którzy oceniać będą uczestników tegorocznego Festiwalu, zasiądą profesor Jan Poprawa, poeta, muzyk i znawca sztuki estradowej związanej z ruchem piosenki artystycznej, Mirosława Żak, aktorka Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu oraz Katarzyna Krzemińska-Kruczek, z bytomskiego oddziału Towarzystwa Kultury Teatralnej.

Wzorem lat poprzednich każdy Festiwal Piosenki Poetyckiej "Kwiaty na kamieniach" uświetnia występ gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Minionymi laty byli to Mirosław Czyżykiewicz, Edyta Geppert, Hanna Banaszak, Grażyna Łobaszewska, Elżbieta Adamiak, Maciej Zembaty, Wolna Grupa Bukowina.
Nie inaczej będzie także w tym roku, gdy podczas gali laureatów wystąpi lider "Grupy Pod Budą", Andrzej Sikorowski, zresztą nie po raz pierwszy.

Program XX Kwiatów na kamieniach

03.06.2011 r. Bytomskie Centrum Kultury, ul. Żeromskiego 27Ubiegłoroczna laureatka III nagrody Festiwalu, Justyna Okrent / Fot. Piotr A.Jeleń
godz. 18.00 - "20 KWIATÓW" - prezentacja płyty wydanej przy współudziale gminy Bytom
Koncert poetów - "Obok sceny"

04.06.2011 r. Młodzieżowy Dom Kultury nr 1, ul. Powstańców Warszawskich 12
godz.10.00 – wolna scena - dodatkowe eliminacje
godz.16.00 – koncert konkursowy

05.06.2011 r. Bytomskie Centrum Kultury, ul. Żeromskiego 27
godz.17.00 – Gala Laureatów
Koncert Andrzeja Sikorowskiego

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

nie wiedzialam ze mieszkasz w Oberchausen ale wiem ze spotklanie bylo naprawde udane ,jesli tak blisko teraz jestes to zawitaj na Grechute do Dortmundu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pięknie dziękuję za zaproszenia, ale i tak nie będę w stanie ogarnąć tego wszystkiego, co będzie się działo w Bytomiu. Poza tym wyjazd w Tatry 10-12. czerwca. Pozdrawiam pięknie:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja Piotrze zapraszam cie do Oberhausen zobaczyć jak było u nas link
Życzę wszystkim Bytomianom udanego festiwalu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

zapraszam na poezje spiewana im. M.Grechuty 04.06.2011godz 16.00 Resteurant Kakrus Farm Wilhelmstr 24 Dortmund.... wystapia mlodzi artysci polonijni ,oczekujemy kazdego kto lubi pisze lub spiewa poezje

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.