Facebook Google+ Twitter

XX Final WOŚP już w niedzielę. Co będzie się działo?

Już 8 stycznia odbędzie się kolejny - tym razem jubileuszowy - finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na sprzęt do leczenia wcześniaków. Motywem przewodnim finału będzie także walka z cukrzycą.

plakat XX finał WOŚP / Fot. materiały fundacjiHasło tegorocznego finału to: "Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko". Tym samym Fundacja konsekwentnie kontynuuje działania podjęte w minionych latach.

Zagra cała Polska


Tysiące (szacuje się, że ok 120 tys.) wolontariuszy zaopatrzonych w puszki z charakterystycznym serduszkiem pojawi się na ulicach. Ponad 1500 sztabów lokalnych WOŚP w Polsce przygotuje koncerty (działają także sztaby zagraniczne). Relacje z tych wydarzeń można będzie obejrzeć w TVP2. Transmisje z warszawskiego finału na placu Defilad można będzie obejrzeć na www.owsiaknet.pl. Na scenie pod Pałacem Kultury wystąpią między innymi Elektryczne Gitary, Arka Noego i Dżem. O 20 uczestnicy wszystkich imprez prześlą tradycyjnie "Światełko do Nieba".

Wśród ciekawostek, przewidzianych w ramach tegorocznego finału, jest aukcja specjalnie przygotowanego dla WOŚP Choppera. Będzie można wylicytować prawo do jego rocznego posiadania.

Jak zostać wolontariuszem - zobacz videoWybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.