Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17077 miejsce

XX Forum Gospodarcze o możliwościach inwestycyjnych w Kolumbii

Podczas Forum Gospodarczego w Toruniu przedstawiono możliwości w zakresie inwestycji, handlu i turystyki w Kolumbii. Udział w panelu wzięli m.in. Victoria González Ariza - Ambasador Kolumbii i Henryk Kobierowski z Ministerstwa Gospodarki.

XX Forum Gospodarcze Toruń / Fot. Paulina Brzozowska / Menu GroupW trakcie jubileuszowego Forum, na początku drugiego dnia obrad odbył się panel poświęcony Kolumbii. Dotyczył on możliwości jakie otwiera ten kraj w zakresie inwestycji, handlu i turystyki. Kolumbia może stać się nowym i ważnym partnerem dla Polski. Interesująco zapowiadająca się debata nie zawiódła licznego grona zainteresowanych.

Spotkanie słowem wstępu rozpoczęła Ambasador Kolumbii w Polsce Victoria González Ariza. Następnie prelekcję wygłosił Camilo Martínez, Dyrektor Biura Handlowego Proexport w Paryżu - Kolumbijskiej Agencji Promocji Turystyki, Inwestycji i Eksportu. Przedstawił i omówił klimat inwestycyjny oraz możliwości biznesowe w Kolumbii.

Po wykładzie odbyła się dyskusja moderowana przez Henryka Kobierowskiego - Doradcę Ministerstwa Gospodarki, który swoją obecnością zaszczycił Forum Gospodarcze. Udział w debacie wzięli Ambasador Victoria González Ariza, Camilo Martinez z Proexport, Pedro Pereira da Silva - COO Jeronimo Martins, Prezes sieci sklepów Biedronki oraz Jacek Szymczyk - Prezes Firmy Instanta Polski Dom Kawy.

Henryk Kobierawski i Bogdan Węgrzynek / Fot. Bogdan WęgrzynekOmówiono między innymi możliwości ekspansji polskich przedsiębiorstw w Kolumbii. Jak przykład podano przedsięwzięcie Jeronimo Martins. Pedro Pereira da Silva, COO JM, przedstawił plany firmy związane z inwestowaniem w Kolumbii. W najbliższych dniach w regionie Echo Caofate zostanie otwarty pierwszy sklep w tym kraju, a do końca roku powstanie 30-40 placówek. Petro Pereira da Silva zaznaczył, że jego firma będzie działać w Kolumbii podobnie jak Biedronka w Polsce - przede wszystkim opierając się na sprzedaży produktów wytwarzanych lokalnie. Budowę zakładów w tym południowoamerykańskim kraju zapowiedział również prezes firmy Instanta Polski Dom Kawy, Pan Jacek Szymczyk.

XX Forum Gospodarcze w Toruniu / Fot. Paulina Brzozowska/ Menu GroupKolumbia zarówno w Ameryce jaki i na świecie uznawana jest za jeden z krajów o gospodarce wschodzącej, tzw. "potęga gospodarcza jutra".
Wyjątkowa aktywność społeczna i biznesowa wpływa na szybki wzrost gospodarczy oraz przyciągania bezpośrednich inwestycji zagranicznych. -” Chociaż dla inwestorów z Polski jest to rynek daleki i trudny, to ze względu na potencjał gospodarczy i wielkość rynku warto zwrócić na niego uwagę” - mówił Bogdan Węgrzynek wiceprezes zarządu Związku Pracodawców Klastry Polskie. W Ameryce Południowej Kolumbia jest krajem o największej po Brazylii liczbie ludności i czwartym pod względem powierzchni. Dysponuje także najbardziej elastycznym systemem pracy wśród krajów Ameryki Łacińskiej i jest regionalnym liderem w zakresie przedsiębiorczości oraz rynku pracy.

Anna Figiel, Bogdan Węgrzynek

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Chyba podałem z felerem link.
To jest prawidłowy adres do mojego komentarza z 12 marca 2013 roku 12:54. chyba nie ma blokady linku?

Obywatelska interpelacja do partii PiS

Czytaj wiecej: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Andrzeju Chorążewicz
aby się nie powtarzać podam mój komentarz ( 12 marca 2013 roku 2;02), to ten artykuł:
Czytaj wiecej: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.