Facebook Google+ Twitter

XX Forum Gospodarcze w Toruniu

4 i 5 marca 2013 roku w Toruniu odbędzie się jubileuszowa XX edycja Forum Gospodarczego, które bez wątpienia należy do największych kongresów ekonomiczno-gospodarczych w Polsce.

Forum Gospodarcze w Toruniu / Fot. MENU GROUPW XX Forum, organizowanym m.in. przez Stowarzyszenie Integracja i Współpraca, udział wezmą kluczowi przedstawiciele świata polityki i biznesu. Tematyka wydarzenia obejmuje najważniejsze wyzwania jakie stoją przed polską, europejską i światową gospodarką w czasach kryzysu ekonomicznego oraz procesów integracji i globalizacji.

XX Forum Gospodarcze w Toruniu / Fot. MENU GROUPSwój udział w panelu inauguracyjnym potwierdzili m.in. Aleksander Kwaśniewski - Prezydent RP w latach 1995-2005, prof. Jerzy Buzek - Przewodniczący Parlamentu Europejskiego w latach 2009-2012 i prof. Henryk Skorowski - Rektor Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w latach 2010 -2012. Podobnie jak w roku ubiegłym, myślą przewodnią Forum Gospodarczego będzie dyskusja na temat "Transgranicznych więzi systemowych", a uwaga poświęcona zostanie pieniądzu w aspekcie gospodarczym, społecznym, politycznym i humanistycznym. Rozmowy dotyczyć będą ukształtowaniu nowego ładu instytucjonalnego z naciskiem na współpracę. Po sesji inauguracyjnej, podczas dwóch kolejnych dni odbędą się liczne konferencje, seminaria tematyczne i spotkania.

Podczas Forum odbędzie się około 30 paneli dotyczących gospodarki. Przedmiotem dyskusji będzie między innymi bezpieczeństwo energetyczne Europy Środkowo-Wschodniej, jakże istotny w ostatnich czasach temat odnawialnych źródeł energii, problem innowacyjności polskiej gospodarki, infrastruktura, finansowanie inwestycji, międzynarodowa współpraca Polski, a także rolnictwo, służba zdrowia i bankowość. Nie zabraknie również tematyki społecznej.

Celem Forum będzie wypracowanie postulatów, akcentujących podjęcie działań na rzecz przekształceń polskiej gospodarki oraz przyczynienia się do wzrostu gospodarczego, które następnie zostaną przedłożone instytucjom centralnym.

Udział w XX Forum Gospodarczym wezmą przedstawiciele Związku Pracodawców "Klastry Polskie", którzy z całą pewnością aktywnie zaangażują się w dyskusje. Związek bierze udział w najważniejszych wydarzeniach, na których wypracowuje i prezentuje opinie w sprawach związanych z gospodarką, w szczególności gospodarką innowacyjną. Obecność przedsiębiorców, osób ze świata polityki i ekspertów pozwala przewidywać, iż konferencja istotnie przyczyni się w podejmowaniu przyszłych decyzji, a także przysłuży się do nawiązywania i zacieśniania wzajemnej współpracy oraz kontaktów biznesowych.

Gospodarzami Forum będą Piotr Całbecki - Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Michał Zaleski - Prezydent Miasta Torunia oraz Jacek Janiszewski - Przewodniczący Rady Programowej Stowarzyszenia Integracja i Współpraca.

Anna Figiel, Bogdan Węgrzynek

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.