Facebook Google+ Twitter

XX Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Nowym Sączu

„Dziecięca przyjaźń buduje pokój świata dorosłych” - XX Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych Święto Dzieci Gór w Nowym Sączu.

Kiedy Józef Broda - gospodarz i reżyser festiwalu po raz pierwszy witając gości i artystów przybywających do Nowego Sącza z ogromną radością wyśpiewywał słowa wyrażające ideę festiwalu, „ojcowski dom to istny raj, dar Ojca Niebieskiego. I choćbyś przeszedł cały świat, nie znajdziesz piękniejszego”, nikt nie spodziewał się, że Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych (Święto Dzieci Gór) w tym roku będzie odbywał się po raz dwudziesty. Tegoroczną edycję festiwalu świętowano od 22 do 29 lipca, a wystąpiły w niej między innymi zespoły z Rosji, Serbii, Gruzji, Litwy, Meksyku i Kurdystanu.

Święto Dzieci Gór stało się już tradycją. Dotychczasowe XIX edycji festiwalu gościło około 60 zespołów dziecięcych ze wszystkich zakątków globu. Przez dwadzieścia lat do Nowego Sącza przybyło ponad 9 tysięcy młodych ludzi z całego świata. Każdy z festiwali niezmiennie rozpoczynała kolorowa parada przechodząca ulicami miasta, a kończył inauguracyjny koncert wszystkich zespołów i pokaz sztucznych ogni na sądeckim Rynku. Tak też było w tym roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.