Facebook Google+ Twitter

XXI Bieg Powstania Warszawskiego

W sobotni wieczór, w samym sercu Warszawy odbył się XXI Bieg Powstania Warszawskiego. Była to jedna z pierwszych w tym roku uroczystości upamiętniających wybuch Powstania Warszawskiego.

Uczestnicy biegu wraz z Przewodniczącym Komisji Sportu Rady m.st. Warszawy Panem Pawłem Lechem (skrajnie z prawej). / Fot. K. TrzeciakowskiZ okazji 67. Rocznicy Powstania Warszawskiego w sobotni wieczór, 30 lipca, zorganizowany został XXI Bieg Powstania Warszawskiego, w którym wystąpiło około 4000 osób. Wśród nich w biegu brały udział osoby blisko związane ze sportem - Michał Czaykowski, szef gabinetu ministra sportu i turystyki Adama Giersza, Paweł Lech, przewodniczący Komisji Sportu Rady m. st. Warszawy oraz członkowie Komisji Sportu Rady m.st. Warszawy: Aleksandra Gajewska oraz Pan Piotr Kalbarczyk. Każdy z uczestników poprzez udział w biegu pokazał jak w sportowy sposób można czcić tę ważną dla naszego miasta rocznicę.

Krótko imprezę podsumował Paweł Lech, przewodniczący Komisji Sporu Rady m.st. Warszawy: "Cztery tysiące zawodników, niepowtarzalna atmosfera biegu wśród płonących zniczy i inscenizacji walk powstańczych oraz coraz wyższy poziom imprez organizowanych przez Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji w ramach cyklu "Zabiegaj o Pamięć". Należy podkreślić, iż Bieg Powstania Warszawskiego to największa impreza organizowana przez Miasto Stołeczne Warszawa dla uczczenia tego heroicznego zrywu wolnościowego. Jestem przekonany, że wszyscy którzy dobiegli do mety, biegli nie tylko po to, aby uzyskać jak najlepszy wynik, ale także po to aby uczcić pamięć Tych, którzy polegli w walkach w Powstaniu Warszawskim".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.