Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22293 miejsce

XXI Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach

Kieleckie targi MSPO organizowane w tym roku w dniach 2-5 września 2013 r. to najważniejsze tego typu wydarzenie w Europie Centralnej oraz największa po Paryżu i Londynie militarna impreza wystawiennicza na Starym Kontynencie.

MSPO 2012 / Fot. Targi KielceMiędzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego to miejsce prezentacji najnowocześniejszych technologii i produktów w zakresie uzbrojenia i techniki wojskowej. W MSPO w zeszłym roku uczestniczyło 400 wystawców z 29 krajów całego świata i ponad 13 tysięcy gości. Salon urósł do rangi najważniejszego tego rodzaju wydarzenia w centralnej części kontynentu oraz trzecich co do wielkości targów militarnych w Europie. Tegoroczne targi znowu będą rekordowe, po raz pierwszy sprzedano ponad 22 tysiące m kw. pod stoiska.

Na targach będą gościć producenci najnowocześniejszych technologii i produktów militarnych z całego świata. Podczas tegorocznej edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego ma zostać zaprezentowanych wiele innowacyjnych urządzeń, będzie można zobaczyć najnowsze osiągnięcia w branży obronnej, nowoczesne rozwiązania i systemy logistyczne ochrony służące bezpieczeństwu i ratownictwu.

MSPO 2012 / Fot. Targi KielceJeśli chodzi o prezentację nowości, w tym roku targi zapowiadają się szczególnie bogato. Ważnym wydarzeniem XXI MSPO będzie niewątpliwie premierowy pokaz nowej wersji czołgu średniego, następcy wozu CV90, który ma być przeznaczony nie tylko na potrzeby polskiej armii, ale również mieć eksportowe perspektywy. Należące do Polskiego Holdingu Obronnego Zakłady Mechaniczne w Łabędach zawarły niedawno umowę z brytyjskim koncernem BAE Systems, dotyczącą wspólnych prac nad nowym czołgiem. Prezentowana podczas tegorocznych targów platforma bojowa to także koncepcja nowego czołgu podstawowego, mającego stanowić bardzo nowoczesne rozwiązanie i tym samym stawiać go na samym szczycie najlepszych tego typu czołgów na świecie.

Atrakcją Salonu będą także śmigłowce i bezzałogowce. MON zamierza w najbliższym czasie kupić 70 śmigłowców, mających kosztować według różnych wyliczeń od 9 do 11 mld zł. Na targach będzie można zobaczyć także elementy polsko-francuskiej "Tarczy Polski", nieoficjalnie określanej jako „system systemów obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej".

MSPO 2012 / Fot. Targi KielceW targach uczestniczyć będzie starający się bardzo mocno pobudzić przemysł i ośrodki naukowe Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw, którego Prezesem jest Bogdan Węgrzynek. Przemysł obronny, wojsko i nauka wspólnie tworzą trójkąt, który decyduje o potencjale obronnym kraju. Ulepszając jego innowacyjność i zdolności technologiczne wzmacnia się zdolność obronną kraju. Nie tylko z punktu widzenia gospodarczego, ale i obronnego rozwój branży przemysłu jest bardzo ważny.

Kieleckie tragi są platformą łączącą potencjalnych klientów i dostawców, gdzie będzie można poznać potrzeby i oczekiwania odbiorców, przeprowadzić spotkania i rozmowy, nawiązać nowe kontakty oraz podtrzymać już istniejące z przedstawicielami krajów z całego świata.

MSPO 2012 / Fot. Targi KielceDla polskiego sektora zbrojeniowego Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego ma szczególne znaczenie. Od wielu lat jest wspierany przez Ministerstwa Obrony Narodowej, Gospodarki, Spraw Zagranicznych, Skarbu Państwa, Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a także Siły Zbrojne RP oraz Polską Izbę Producentów na Rzecz Obronności Kraju.

Już po raz 10-ty targom MSPO w Kielcach będą towarzyszyć Narodowe Wystawy Przemysłu Obronnego. Swój potencjał obronny oraz wyposażenie do tej pory miały okazję zaprezentować Niemcy, Francja, USA, Wielka Brytania, Szwecja, Izrael, Włochy i państwa grupy V4, a w tym roku wystawi się przemysł obronny z Turcji.

Kieleckim targom towarzyszyć będzie 4 września 2013 r. konferencja naukowa „Szanse i zagrożenia wynikające z otwarcia europejskiego rynku uzbrojenia dla polskich przedsiębiorstw obronnych na terenie dawnego Centralnego Okręgu Przemysłowego".

Patronat nad XXI Międzynarodowym Salonem Przemysłu Obronnego w Kielcach objął Prezydent RP Bronisław Komorowski.

Anna Figiel

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.