Facebook Google+ Twitter

XXI MSPO 2013 Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach

W dniach 2-5 września 2013 roku w Kielcach odbył się XXI Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. MSPO w Kielcach przyciągnął wszystkich znaczących krajowych producentów obronnych i światowych potentatów

MSPO 2013 w Kielcach / Fot. archiwum Menu GroupKieleckie targi przemysłu obronnego to najważniejsze tego typu wydarzenie w Europie Środkowo-Wschodniej oraz największa po Paryżu i Londynie militarna impreza wystawiennicza na Starym Kontynencie.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach przyciągnął wszystkich znaczących krajowych producentów obronnych i światowych potentatów. W tym roku swoją ofertę przedstawia 400 wystawców z ponad 20 krajów, m.in. z USA, Niemiec, Francji, Izraela, Włoch, Norwegii, Hiszpanii, Kanady, Turcji, Szwecji, Szwajcarii, Belgii, Czech, Brazylii, Słowacji i Rosji.

Targi w Kielcach były objęte Honorowym Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, zwierzchnika Sił Zbrojnych, który dokonał uroczystego otwarcia XXI MSPO.

MSPO 2013 w Kielcach / Fot. archiwum Menu GroupNa kielecki targach pokazali się producenci najnowocześniejszych technologii i produktów militarnych z całego świata. Podczas tegorocznej edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego zostało zaprezentowanych wiele innowacyjnych urządzeń i najnowszych osiągnięć w branży obronnej. Na MSPO można było zobaczyć efekty najnowszych technologii w służbie obronności. Zaprezentowano wiele innowacyjnych systemów wykorzystujących potencjał branży IT, której rozwiązania są coraz częściej stosowane w przemyśle zbrojeniowym. W Kielcach zostały zaprezentowane przede wszystkich liczne innowacje w lotnictwie i robotyce.

Swoją bogatą produkcję obronną na tegorocznym MSPO zaprezentował Polski Holding Obronny, który odpowiada za stały rozwój potencjału i zdolności obronnych Sił Zbrojnych RP. Najwięcej uwagi na XXI MSPO skupiał premierowy pokaz polskiego czołgu przyszłości PL 01 CONCEPT stworzonego przez Polski Holding Obronny. Dawny Bumar przedstawił także kilka interesujących statków powietrznych, z których najbardziej imponującym była bezzałogowa wersja szybowca SZD-60 Oko.

PMSPO 2013 w Kielcach / Fot. archiwum Menu Grouponadto, w Kielcach została podpisana umowa pomiędzy Polskim Holdingiem Obronnym a Boeing dotyczącą określenia obszarów, w których oba podmioty mają nawiązać współpracę. Celem porozumienia jest sprostanie potrzebom obronnym Polski i wspieranie rozwoju lokalnego przemysłu. Możliwości współpracy mogą obejmować produkcję platform, zaawansowane rozwiązania technologiczne, prace badawczo-rozwojowe i inne obszary wspólnego zainteresowania.

MSPO 2013 w Kielcach / Fot. archiwum Menu GroupW Kielcach nie zabrakło również trzech głównych konkurentów do przetargu na 70 śmigłowców wielozadaniowych dla polskiej armii - amerykański Sikorsky S-70i Black Hawk, włosko-brytyjski AgustaWestland AW - 149 oraz Eurocopter EC725.

Robotyka w przemyśle zbrojeniowym podąża z duchem innowacyjności. Interesującym projektem prezentowanym na targach był polski "Bezzałogowy Śmigłowiec Robot ILX-27 w wersji uzbrojonej" do zadań specjalnych.

MSPO 2013 w Kielcach / Fot. archiwum Menu GroupW tegorocznym Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach uczestniczył Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw razem z Prezesem Bogdanem Węgrzynkiem. Po raz kolejny OKIP zaprezentował się Prezydentowi RP Bronisławowi Komorowskiemu.

Na targach w Kielcach Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw spotkał się z przedstawicielami największych na świecie firm zbrojeniowych, a także z innowacyjnymi rozwiązaniami podwójnego zastosowania. OKIP pokazał się między innymi firmie Boeing, Volvo Defense i General Electric.

MSPO 2013 w Kielcach / Fot. archiwum Menu GroupNa XXI Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego po raz pierwszy zaprezentowało się Stowarzyszenie im. gen. Sławomira Petelickiego, którego Dyrektorem Generalnym jest Bogdan Węgrzynek.

Kieleckie targi MSPO to platforma łącząca producentów przemysłu militarnego prezentujących swoje innowacyjne produkty, na której Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw mógł nawiązać nowe kontakty oraz podtrzymać już istniejące z przedstawicielami krajów z całego świata.

Anna Figiel

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.