Facebook Google+ Twitter

XXI Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję „Łaźnia” 2014

17 maja zakończył się w Radomiu XXI Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję „Łaźnia”. Laureatką Złotego Prysznica została Justyna Panfilewicz.

Tegoroczna edycja turnieju została podzielona na kilka etapów i odbywała się w dniach od 9 do 17 maja. W czasie wszystkich dni turniejowych swoje umiejętności wokalne mogli zaprezentować artyści z całej Polski, chociaż największą grupę stanowili młodzi radomianie. Przesłuchania do nagrody Złotego Prysznica odbywały się 9 oraz 10 maja i zaprezentowało się w nich prawie 30 wokalistów. Gala finałowa odbywała się z kolei w niedzielę, 11 maja.

Wyłoniono wtedy troje najlepszych uczestników, wśród których zdobywcą trzeciego miejsca i Brązowego Prysznica został Mateusz Rulski z Warszawy, który na scenie zaśpiewał swoją autorską piosenkę - „Powinieneś czuć lekki głód”. Drugie miejsce i Srebrny Prysznic przypadły Marcie Kostur z Kruszwicy, która jury oczarowała utworem „Epitafium dla Mahalii Jackson”. W tegorocznym konkursie najlepsza okazała się jednak pochodząca z Łodzi Justyna Panfilewicz, która wykonała „Kantatę” do muzyki Jana Kantego-Pawluśkiewicza. To wykonanie było według radomskiego jury najlepszym, co potwierdziła jednogłośna decyzja jego członków.

Zwyciężczyni konkursu jest w pełni profesjonalną wokalistką, a śpiewaniem na scenie – nie tylko samej poezji – zajmuje się już ponad 17 lat. Jest finalistką i laureatką wielu prestiżowych konkursów i festiwali muzycznych.

XXI edycja Ogólnopolskiego Turnieju Poezji Śpiewanej „Łaźnia” była wzbogacona także występami i koncertami pobocznymi, na której tradycyjnie zaproszono zwycięzców oraz lauretatów z poprzednich edycji konkursu. Najpierw 9 maja wystąpili Szymon Wydra – który swoją muzyczną karierę również zaczynał w tym konkursie – oraz Zbigniew Suski, którzy publiczności zaprezentowali swój recital akustyczny.

W czasie koncertu laureatów odbył się zaś recital pod tytułem „Śmiercie” w wykonaniu Magdaleny Kumorek z zespołem. Głównym tematem recitalu były utwory Bolesława Leśmiana. Z kolei 15 maja w Łaźni zaprezentował się Łukasz Jarzyński ze swoim spektaklem muzycznym „Tuwim i inni w sałatce”, zaś kończącym tegoroczną edycję konkursu był koncert „Patrzę na ciebie” Patrycji Zywert, śpiewającej piosenki Kaliny Jędrusik.

Turniej ten jest flagową imprezą kulturalną miasta, która na stałe wpisała się w kalendarz przedsięwzięć artystycznych organizowanych przez radomską Łaźnię. Od 1994 roku na scenie turniejowej prezentowali się – jako uczestnicy oraz poboczni wykonawcy – między innymi takie osoby i zespoły jak Marek Grechuta, Grzegorz Turnau, Michał Bajor, Anna Maria Jopek, Ewa Bem, Justyna Steczkowska, Piwnica pod Baranami czy Czerwony Tulipan.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.