Facebook Google+ Twitter

XXI Targi Książki Historycznej czyli coś dla wszystkich fanów historii

Stoiska z książkami, lekcje muzealne, pokazy filmowe oraz spotkania z autorami książek - to wydarzenia, w których będą mogli wziąć udział wszyscy uczestnicy XXI Targów Książki Historycznej. Impreza rozpocznie się 29 listopada i potrwa do 2 grudnia. Wstęp na targi jest bezpłatny.

 / Fot. plakatGłównym celem imprezy organizowanej przez Porozumienie Wydawców Książki Historycznej i Fundację Historia i Kultura jest popularyzacja literatury historycznej. W Arkadach Kubickiego, gdzie odbywają się Targi Książki Historycznej, są rozmieszczone liczne stoiska wydawnictw, fundacji, muzeów, bibliotek czy antykwariatów. Wszyscy uczestnicy imprezy będą mogli spotkać się tam z autorami książek, porozmawiać z nimi czy dostać autograf. Odbędzie się m.in. spotkanie z Piotrem Zychowiczem, autorem kontrowersyjnej książki "Pakt Ribbentrop-Beck, czyli jak Polacy mogli u boku III Rzeszy pokonać Związek Sowiecki".

Zobacz też: Dlaczego Beck nie podpisał paktu z Ribbentropem? Recenzja książki Piotra Zychowicza


Targom Książki Historycznej towarzyszą także inne ciekawe wydarzenia. Odbędzie się m.in. 13 lekcji muzealnych dedykowanych zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Dorośli będą mogli uczestniczyć w zajęciach dotyczących np. tworzenia biżuterii w pradziejach czy mówiących o relacjach między Polakami a Napoleonem. Dla dzieci przewidziane jest spotkanie z ludźmi kultury i aktorami, którzy będą czytać polskie baśnie i legendy. Lekcje muzealne będą prowadzone przez przedstawicieli takich instytucji jak Muzeum Niepodległości w Warszawie, Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie czy Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Podczas Targów Książki Historycznej odbędą się również pokazy filmowe. W sali kinowej Zamku Królewskiego zobaczymy m.in. "Na zachodzie bez zmian", "Gladiatora" czy "E.T.". Zostaną wyemitowane także dwa krótkie dokumenty, zrealizowane przez Muzeum Historii Polski: "Dzieci Isfahanu" i "Olimpijczycy".

Targi Książki Historycznej to impreza cykliczna, odbywająca się co roku. Udział we wszystkich oferowanych wydarzeniach jest bezpłatny.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.