Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6317 miejsce

XXI wiek: wspaniałe stulecie dla ...piłki plażowej? (OPEN PLAŻA)

Śledziłem z aparatem i kamerką ostatni tego lata na Podbeskidziu turniej amatorskich par siatkarskich na piaszczystej plaży zainstalowanej na głównym placu Andrychowa i byłem zbudowany wysokim poziomem i gorącą atmosferą tych zawodów

Adrianna Graś i Janna Grzybek najlepszy zęński wynderaam / Fot. Wiesław Adamik"Podbeskidzka Plaża" zakończonaczona w sobotę 22 i niedzielę 23 sierpnia br.Podbeskidzka Plaża 2015 w Andrychowie / Fot. Wiesław Adamik

Trzydniowe zmagania młodych i starszych zawodników w turnieju siatkówki na piasku zakończyły się w Andrychowie wręczeniem nagród dla zwycięskich teamów.

Podbeskidzka Plaża 2015 w Andrychowie / Fot. Wiesław AdamikOrganizowane juz po raz czwarty tego typu w naszym regionie rozgrywki w tej dyscyplinie rozpoczęły się w maju br. Kętach, następnie powędrowały do Cieszyna i Bielska Bialej. Rozgrywki par siatkarzy - kobiet i mężczyzn odbywały się w różnych miejscach, na istniejących boiskach przy basenach lub boiskach specjalnie wykonanych. Andrychów pozostał przy idei aby rozgrywki odbywały się w samym centrum miasta, na prestiżowym gł. Placu Mickiewicza, gdzie usypano boisko. Zawodnicy bardzo chwalili takie rozwiązanie, a i na widowni byli nieprzypadkowi widzowie.


Publicznośc Podbeskidzka Plaża 2015 w Andrychowie / Fot. Wiesław AdamikPodbeskidzka Plaża 2015 w Andrychowie / Fot. Wiesław AdamikTak cieszyły się Anna Gaś i Anna Grzybek z 1 miejsca na zawodach w Andrychowie / Fot. Wiesław AdamikTak się złożyło że od początku towarzyszyłem pod czas zawodów wybranej parze zawodniczek, jak się potem okazało zwycięskich nie tylko w Andrychowie, o czym wczęsniej nie wiedziałem bo wybrałem dziewczęta najbardziej intensywnie rozgrzewające się na placu z fontanną obok boiska i jeszcze nie rozpoznaję gwiazd amatorskiej piłki plażowe. Były to Adrianna Gaś i Anna Grzybek. One własnie stanęły w kategorii pań na najwyższym podium. Jak podkreślil także podczas wręczania pucharów i medli drugi speaker zawodów "Adrianna Gaś i Anna Grzybek potrafiły podnieść się z każdej trudnej sytuacji na boisku".

 / Fot. Wiesław AdamikPodbeskidzka Plaża 2015 w Andrychowie złoci medaliści Paweł Piwowarczyk i Pawel Cul / Fot. Wiesław AdamikPodbeskidzka Plaża 2015 w Andrychowie / Fot. Wiesław AdamikZawody amatorów sportowców w piłce siatkowej stały cały czas na bardzo wysokim poziomie. Nawet teamy ostatne na liście zwycięzców grały bardzo dobrze. Jednak jak można było przypuszczać najlepsze pary, które ograły pozostałe już w Cieszynie czy Bielsku Białej, twardo broniły najwyższego miejsca na podium. Panowie także dali popis siatkarshich widowisk sportowych.
Warto wiedzieć, że Ci najlepsi siatkarze plażowi pochodzą z odległych miejscowości Małopolski od Krakowa po Cieszyn i wielu z nich codziennie stamtąd na zawody dojeżdżało.
Odpowiedzialne za andrychowską cześć zawodów panie z Wydziału Turystyki, Sportu i Kultury UM Andrychowie w tym odpowiedzialna za zawody Agata Ziembla otrzymały na zakończenie zasłużone podziękowania. W ceremonii wręczenia nagród w niedziekę wzięła udział w imieniu burmistrza Tomasza Żaka dyrektorka jego biura Agnieszka Gierszewska, a Radę Miasta reprezentował jej wiceprzewodniczący Władysław Żydek, który zaprosił zawodników do Andrychowa w roku przyszłym. W imieniu organizatorów i zawodników podziękowała prezeska Stowarzyszenie Animacji Kultury i Sportu Anima Pro Activ”, Katarzyna Wiśniowska.Podbeskidzka Plaża 2015 w Andrychowie Katarzyna Wisniowska Agata Zembla Wladysław Zydek / Fot. Wiesław Adamik
Podbeskidzka Plaża 2015 w Andrychowie / Fot. Wiesław AdamikZawody tegoroczne także odbyły się w bardzo sympatycznej atmosferze przy gorącym dopingu publiczności. Pogoda zwykle upalna tym razem "odpuściła" a a calkiem znośnej temperaturze dodatkowo towarzyszył przyjemny wiaterek.
Na tym koniec rozgrywek na Podbeskidziu, ekipa organiztorów spotka się niebawem w Olsztynie, gdzie na tamtejszej plaży odbędzie się za kilka dni 30 sierpnia finał siatkówki na plaży zawodowych par sportowców, w tym teamu Grzegorza Fijałka.


Podbeskidzka Plaża 2015 w Andrychowie publiczność w akcji / Fot. Wiesław AdamikPodbeskidzka Plaża 2015 w Andrychowie / Fot. Wiesław AdamikPodbeskidzka Plaża 2015 w Andrychowie publocznośc / Fot. Wiesław Adamik

Tekst, foto i wideo: Wiesław AdamikWyniki zawodow na 2 stronie

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Wiek XXI jest wspaniały.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A to dopiero pan wyprowadził w pole fanów Wspaniałego stulecia tytułem. Myślą, że to kolejna rewelacja o serialu, a tu klops!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy pojawienie się tak utalentowanych siatkarek plazowych nie jest Newsem godnym pierwszej strony proszę Redakcji? Dlaczego mamy śledzić tylko sukcesy olimpijskie Fijałka i nawet nie marzyć o tym aby też dziewczyny o których piszę podszkoliły się i pojechały na olimpiadę?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miałem okazję z kilkoma z nich rozmawiać a kiedy "zaprzyjaźnilem" się z Adrianną i Anną uderzyło mnie że są świetne i trochę mi przypominają zachowaniem naszą slynną narciarkę Justynę Kowalczyk. Bardzo chcialbym aby jakiś sponsor sportu dał italentowanym zawodniczkom z teamu Gaś - Grzybek środki na dalsze szkolenie w siatkówce i na wyjazd na zawody międzynarodowe tego typu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

SIATKARKI SĄ FAJNE, A SIATKARZE TO PRZYSTOJNIAKI.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.