Facebook Google+ Twitter

XXII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W całym kraju, a także w wielu miejscowościach powiatu radziejowskiego zagrała XXII Wielka Orkiestra Pomocy. Tak i było w samym Radziejowie.

Radziejów / Fot. Karol SzmagalskiW niedzielę, 12 stycznia 2014 w Radziejowskim Domu Kultury odbyły się występy, pokazy, koncerty i aukcję, z której dochód przeznaczony był na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

WOŚP / Fot. Karol SzmagalskiW ramach XXII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można było obejrzeć pokaz sprzętu gaśniczego z Państwowej Straży Pożarnej (przed RDK), uczestniczyć i obserwować Wielką Aukcję WOŚP a w przerwach - pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu dzieci z grupy tanecznej RDK; pokazy historyczne Chorągwi Zaciężnej Ziemi Radziejowskiej; koncert piosenek w wykonaniu radziejowskich przedszkolaków, uczniów Radziejowskiego Zespołu Szkół oraz grupy wokalnej RDK "Nasza Stacja Metro", koncert radziejowskiego zespołu Malina Blues Band.WOŚP / Fot. Karol Szmagalski

Na zakończenie uczestniczyć w Finale Finałów - ŚWIATEŁKO DO NIEBA w parku za RDK.

Warto odnotować, że już po raz 17 w przedfinałowy piątek tzn. 10 stycznia w Zespole Szkół Przemystka odbyły się imprezy towarzyszące XXII Finałowi. Zgodnie z tradycją rozpoczęto od aukcji, na której licytowano przedmioty ofiarowane przez nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz uczniów i sympatyków szkoły.Zespół Szkół Przemystka / Fot. Karol Szmagalski

Podobnie jak to miało miejsce w latach ubiegłych w powiecie radziejowskim, wiele osób włączyło się w wspaniałą akcję –„Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy".

Woluntariusze / Fot. Karol SzmagalskiNa ulicach wielu miejscowości w powiecie Radziejowskim już od wczesnych godzin rannych rozpoczęła się akcja XXII WOŚP. Woluntariusze z puszkami pojawili się przed kościołami w Radziejowie a także można ich było spotkać w innych zakątkach Radziejowa. Nie wyspani ale szczęśliwi, że mogą uczestniczyć w tak szlachetnej akcji pojawili się w wielu miejscowościach i miejscach już we wczesnych godzinach .


WOŚP / Fot. Karol SzmagalskiDziałanie WOŚP to szerokie działanie wielu woluntariuszy i opiekunów dla których przewidziano gorącą herbatę, kawę i ciasto drożdżowe. W zbiórce i w organizacji różnych imprez w ramach radziejowskiego Sztabu uczestniczyli: Miejski Zespół Szkół w Radziejowie, Zespół Szkół Mechanicznych w Radziejowie, Zespół Szkół i Placówek w Radziejowie, ZSRCKU w Przemystce, SP w Płowcach, SP w Morzycach, Publiczne Gimnazjum w Osięcinach, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radziejowie, Komenda Powiatowa Policji w Radziejowie.
Pieniądze ze zbiórek i aukcji liczone są przez pracowników Kujawsko- Dobrzyńskiego Banku Spółdzielczego, a nad bezpieczeństwem czuwają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie i ochotnicy z OSP w Radziejowie.

Album fotek

Plakat XXII WOŚP / Fot. PlakatNależy wspomnieć ,że Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ze środków, które zostaną zebrane podczas 22.Finału WOŚP zamierza kupić m.in.:- wielonarządowe tomografy komputerowe z możliwością znieczulenia do badania młodszych i pobudzonych dzieci a także w związku z coraz większym zainteresowaniem społeczeństwa i potrzebą otwierania kolejnych oddziałów geriatrycznych, a także deklaracji środowisk medycznych o ich tworzeniu, Fundacja zamierza również przeznaczyć część pieniędzy, które zostaną zebrane podczas 22. Finału WOŚP na doposażenie lub doposażenie nowo otwieranych oddziałów geriatrii.

Kolejna niezwykle udana impreza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.